Panorāma

Atpūtniekus par vēršanos pret policistiem sodīs

Panorāma

Rīgā notiek labdarības koncerts Ukrainas armijas atbalstam

"Par/Progresīvie" vēlas  Rīgā likvidēt divus vicemēru amatus

«Progresīvie» Rīgā vēlas mainīt satiksmes jomas politisko vadību un atstāt tikai vienu vicemēru

Rīgas domē jābūt tikai vienam vicemēram, kā arī jāmaina satiksmes jomas politiskā vadība, pēc tikšanās par jaunas koalīcijas izveidi otrdien, 18. jūlijā, teica "Progresīvo" līdzpriekšsēdētāja Justīne Panteļējeva. 

"Progresīvo" līdzpriekšsēdētāja Justīne Panteļējeva par sarunām Rīgas domē
00:00 / 00:28
Lejuplādēt

Tāds esot Rīgas domes frakcijas "Par!/Progresīvie" redzējums, uz kuru tiks gaidīta partneru atbilde.

Pašlaik Rīgā ir trīs vicemēri – Vilnis Ķirsis ("Jaunā Vienotība"), kurš ir atbildīgs par satiksmes jomu, Edvards Ratnieks (Nacionālā apvienība/LRA) un Linda Ozola (deputātu bloks "Kods Rīgai").

"Daudzie vicemēri ir veicinājuši skaudību, nevis sadarbību," atzina Panteļējeva.

Arī satiksmes jomā jābūt politiskajai nomaiņai, un "Jaunajai Vienotībai" šī joma nepienāktos, turpināja "Progresīvo" pārstāve.

Partija "Progresīvie" paziņojumā norādījusi, ka politiskai rotācijai būtu jānotiek arī komiteju līmenī, izvērtējot pēdējo trīs gadu darbu kvalitāti.

"Komiteju vadībai ir jāuzņemas vadošā loma nozares pārraudzībā un politikā. Atbildības dalīšana vicemēru vidū ir bijusi kļūda. Tas rada situāciju, kurā nav skaidrs, kurš atbild par konkrēto jomu – vicemērs vai komiteja," norādīja partija. "Pārmaiņu koalīcija sāka savu darbu, balstoties uz šādiem principiem: laba pārvaldība, tiesiskums un atklātība, izpildvara un kapitālsabiedrības bez politiskās ietekmes, Rīga – pilsēta bez politiskām "karalistēm"." 

"Progresīvie" pauda, ka šie principi nav izturējuši laika pārbaudi un to pierāda pēdējā laika notikumi, tostarp Satiksmes departamenta pārkāpumu izmeklēšanas komisijas izveide.

Savukārt Rīgas domes deputāts Ivars Drulle ("Par!/Progresīvie") atzina, ka partija nav ieinteresēta Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, bet ir gatava strādāt un stiprināt esošo koalīciju.

Rīgas domes deputāts Ivars Drulle ("Par!/Progresīvie") par sarunām Rīgas domē
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

"Mēs šajās sarunās cenšamies būt atklāti. Esot atklātiem, ir sāpīgi. Ja mēs galdā liekam savus aizvainojumus, savu rūgtumu, to bieži vien ir sāpīgi klausīties. Es domāju, ka tas nenotiek tik ātri.

Aizvainojumu izrunāšanu nevar izrunāt vienā, divās, trijās stundās, bet svarīgi, ka mēs sēžam un skatāmies viens otram acīs. Mēs patiešām viens ar otru runājam. Esmu pierakstījis, klausos viņu pārmetumus.

Viņi klausās mūsu [pārmetumos]. Es domāju, ka tas šobrīd ir svarīgākais," sacīja Drulle.

Tāpat "Progresīvie" izskatījuši jautājumu par sava mēra kandidāta virzīšanu, bet to pagaidām nedarīs.

"Par!/Progresīvo" piedāvājumu koalīcijas trīs frakcijas plāno izvērtēt. Mēra pienākumu izpildītājs Ķirsis norādījis, ka "sarunās mikroklimats līdz galam nav mainījies".

Vilnis Ķirsis ("Jaunā Vienotība") par sarunām ar frakciju "Par!/Progresīvie"
00:00 / 00:22
Lejuplādēt

"Joprojām var just tādu nedaudz arogantu piesitienu no mūsu kolēģu puses. Šodien mēs faktiski nācām ar vienu jautājumu – vai "Par!/Progresīvo" puse grib strādāt vai negrib strādāt. Līdz galam mēs tomēr nesaņēmām atbildi," sacīja Ķirsis.

Ķirsis Latvijas Radio pauda, ka, iespējams, Rīgas domē varētu atjaunot Pretkorupcijas komisiju.

"Ir ienākusi jauna informācija attiecībā uz kaut kādiem darījumiem, kas notikuši mēra birojā. Tā doma ir tāda, lai nebūtu deputātiem savā starpā jādiskutē, [varētu] visu pārvirzīt uz šo komisiju, kas sastāvētu gan no katras frakcijas pārstāvjiem, gan attiecīgi no ierēdņiem. Gaidām reakciju no kolēģiem. Šis varbūt ir veids, kā mēs varam tikt āra no tās situācijas, kurā esam iestiguši," norādīja Ķirsis.

Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks (Nacionālā apvienība/LRA) par sarunām Rīgas domē
00:00 / 00:28
Lejuplādēt

Savukārt vicemērs Ratnieks situāciju komentēja, sakot, ka "mēs redzam sarunu novilcināšanu, katrs varam tulkot, kā saprotam, tā ir apzināta rīcība vai ne". Viņš norādīja, ka no sarunas dalībniekiem visaktīvākais bijis Drulle, bet no pārējiem kolēģiem "šī attieksme nebija ļoti nopietna": "Īpaši, ja ņemam vērā piedāvājumu par rotējošo mēru, tad es nevaru iedomāties, kā tas varētu strādāt. Piedāvājums sākotnēji lemt par amatiem un pēc tam runāt par darbiem, manuprāt, neiztur kritiku."

Savukārt mēra vietniece Ozola pauda, ka "koalīcija – tās ir attiecības, mums jāsaprot, kā strādāsim un vairosim cilvēku uzticību Rīgas domei, bet par šo mums saruna nevedās".

Rīgas domnieki otrdien sarunā arī esot apņēmušies turpmāk atturēties no asiem izteikumiem vienam pret otru, lai ātrāk nonāktu pie sarunu rezultātiem. 

KONTEKSTS: 

3. jūlija rītā Mārtiņš Staķis paziņoja par lēmumu atkāpties no Rīgas domes priekšsēdētāja amata, bet 5. jūlijā oficiāli beidza pildīt Rīgas mēra amata pienākumus. Rīgas mēra pienākumus uz laiku pildīs līdzšinējais vicemērs Vilnis Ķirsis ("Jaunā Vienotība").

Staķa lēmums saistīts ar disciplinārlietas ierosināšanu pret Rīgas domes Satiksmes departamenta amatpersonām, kā dēļ radās konflikts starp lielākajiem koalīcijas partneriem – "Jauno Vienotību" un "Par!/Progresīvie". Mērs uzdeva disciplinārlietu izmeklēt pilsētas izpilddirektoram, bet pārējās koalīcijas partijas ar opozīcijas atbalstu panāca speciālās izmeklēšanas komisijas izveidi.

Komisija pēc izmeklēšanas secināja, ka divos iespējamos pārkāpumos lēmumu nevar pieņemt, bet trešajā pārkāpumu nesaskatīja, līdz ar to iepriekš atstādinātais departamenta vadītājs Jānis Vaivods un darbinieks Andrejs Urtāns tika atjaunoti amatā.

Līdz ar mēra atkāpšanos sākušās sarunas par jaunas koalīcijas izveidi Rīgas domē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti