NA/LRA frakcijas priekšsēdētājs Einārs Cilinskis norādīja, ka "Spunde ir deputāts ar lielu pieredzi un ļoti daudzām iniciatīvām gan apkaimju jautājumos, gan arī citās jomās. Kopīgi mēs spēsim šīs iniciatīvas īstenot efektīvāk."
Spunde savukārt uzvēra, ka viņa
"viena no būtiskajām prioritātēm, darbojoties NA/LRA frakcijā, būs saziņa ar Rīgas apkaimju biedrībām, atkal atsākot vadīt Rīgas apkaimju attīstības komisiju."
"Vēlos sekmēt arī pilsētas zaļās vides attīstību – koku stādīšanu un saglabāšanu, risināt suņu pastaigu laukumu izveides un pilsētas kanalizācijas tīkla paplašināšanas jautājumus. Nākotnes perspektīvā raugoties, turpināšu analizēt upes pasažieru un kravas prāmju satiksmes izveides iespēju Rīgā," pauda Spunde.
"Saņemot atbalstu savām iniciatīvām no NA/LRA frakcijas, kā arī apzinoties, ka komandā to realizācija kļūst daudz efektīvāka, ir tapis mans lēmums par iestāšanos frakcijas rindās un šī izvēle ir izdarīta pareizi," skaidroja Spunde.
"Latvijas Avīze" vēstīja, ka Spunde, kurš nebija partijas biedrs, "Jaunās Vienotības" frakciju atstāja pērn martā pēc "saķeršanās" tviterī, kur viņš kritizēja toreizējo Rīgas mēru Mārtiņu Staķi ("Par!/Progresīvie" virzīts) par ukraiņu atbalsta centra darba laiku tikai darbadienās, uz ko mērs viņam atbildēja asi, norādot, ka kamēr deputāts neko nedara, domes darbinieki jau iekārto jaunu atbalsta centru.
KONTEKSTS:
Balsu sadalījums Rīgas domē
- "Progresīvie" – 12
- "Jaunā Vienotība" – 9
- NA/LRA – 7
- "Kods Rīgai" – 4
- "Saskaņa" – 11
- "Gods kalpot Rīgai" – 5
- Latvijas Krievu savienība – 3
- "Latvijas attīstībai" – 3
- "Par!" – 2
- pie frakcijām nepiederoši – 4 deputāti
Topošā koalīcija – 33 balsis:
- "Jaunā Vienotība" – 9
- NA/LRA – 7
- "Kods Rīgai" – 4
- "Gods kalpot Rīgai" – 5
- "Latvijas attīstībai" – 3
- "Par!" – 2
- pie frakcijām nepiederoši – 3
Jau vairāk nekā mēnesi Rīgas dome strādā bez mēra, jo Mārtiņš Staķis ("Par!/Progresīvie" frakcija) atkāpās no amata pēc tam, kad trīs koalīcijas partneri – "Jaunā Vienotība", Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība un deputātu bloks "Kods Rīgai" – balsoja kopā ar opozīciju, lai izveidotu izmeklēšanas komisiju par pārkāpumiem Satiksmes departamentā, lai gan mērs bija uzdevis tos izmeklēt pilsētas izpilddirektoram.
Gandrīz trīs nedēļas ritēja sarunas par jaunas koalīcijas veidošanu, "Par!/Progresīvie" iebilda pret trīs vicemēru amata saglabāšanu, aicinot atstāt tikai vienu mēra vietnieku, kam pārējie partneri nepiekrita, līdz 2. augustā trīs līdzšinējiem koalīcijas partneriem sarunu stiepšana garumā apnikusi un tie nolēma sākt sarunas ar domes opozīcijas frakcijām.
Domē savākts jauns vairākums, ko veido trīs līdzšinējās koalīcijas partneri – "Jaunā Vienotība", Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība, deputātu bloks "Kods Rīgai" –, divi kustības "Par!" deputāti, kas lēmuši turpināt strādāt bez partneriem no "Progresīvajiem", opozīcijas frakcijas "Gods kalpot Rīgai" un "Latvijas attīstībai", kā arī trīs ārpusfrakciju deputāti.
Jaunveidojamai Rīgas domes koalīcijai varētu būt 33 deputātu atbalsts.