Panorāma

Panorāma

Panorāma

Ņujorkā pirmizrāde filmai par grupu «Pērkons»

A. A. Bērziņš apstrīdēs jau izciesto sodu

13. janvāra grautiņu dalībnieks Ansis Ataols Bērziņš apstrīdēs sodu

Cietumsodu izcietušais 13. janvāra grautiņu dalībnieks Ansis Ataols Bērziņš uzskata, ka viņam piespriestā 20 mēnešu brīvības atņemšana bijis nesamērīgi smags sods. Viņš apsver iespējas tiesāties ar valsti.

Par dalību 13. janvāra grautiņos Ansim Ataolam Bērziņam sākotnēji tika piespriests 20 mēnešu nosacīts cietumsods, bet vēlāk tas nomainīts ar reālu brīvības atņemšanu, jo notiesātais nepildīja prasību pieteikties Valsts probācijas dienestā.

Pirms pusotras nedēļas viņš tika atbrīvots no ieslodzījuma, bet joprojām uzskata, ka tiesas lēmums bijis ne vien nesamērīgs, bet pat noziedzīgs.

"Man valsts nodarīja desmitiem tūkstošu reižu lielāku skādi, nekā es nodarīju valsts ēkai. Es nodarīju 20-30 latu skādi, pie tam vēlēdams savai tautai labu, bet mani... laiku vispār nav iespējams novērtēt, ko tu nepavadi ar bērniem. Pat finansiāli man ir vairāku desmiti tūkstošu zaudējumi," teica Bērziņš. "Tas, kas ar mani ir izdarīts, tas nav sods, kā te raksta. Tas ir noziegums!"

Bērziņš uzskaitīja virkni kļūdu un nepilnību, kas esot izgaismojušās viņa tiesas procesā. Piemēram, tiesu sistēmā valdot "juristu mafija", savukārt augstāko instanču tiesas piesedzot zemāko instanču tiesu pieļautos brāķus.

Tieslietu ministrijā (TM) Bērziņa pārmetumus noraida. 

"Atgādināšu, ka tiesa viņam piesprieda nosacītu sodu, atstājot uz brīvām kājām, kamēr nepārkāpj nosacītā soda noteikumus. Viņam bija tikai periodiski jāpierakstās Valsts probācijas dienestā un jāatturas veikt citus pārkāpumus," skaidroja TM parlamentārais sekretārs Jānis Iesalnieks (Nacionālā apvienība).

Tomēr Bērziņš ar savu advokātu pašlaik meklē iespējas vērsties ar sūdzību pret valsti kādā no starptautiskajām tiesām.

Pašlaik Bērziņš turpina darbu pie doktora disertācijas, kā arī plāno ieskaņot cietumā sarakstītās dziesmas.

Uz jautājumu par iespējamu pievēršanos politikai viņš atbild izvairīgi. Taču pilnībā šādu iespēju nenoliedz.

KONTEKSTS:

Ansim Ataolam Bērziņam par dalību 2009. gada 13. janvāra Vecrīgas grautiņos bija piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz vienu gadu un astoņiem mēnešiem. Tiesa Bērziņam piesprieda arī Valsts probācijas dienesta (VPD) uzraudzību, tomēr viņš to nepildīja un VPD neieradās, kā rezultātā tiesa mainīja savu lēmumu un nosacītu cietumsodu aizstāja jau ar reālu brīvības atņemšanu.

Tajā brīdī Bērziņš izšķīrās pamest Latviju, pēc paša vārdiem, dodoties "politiskajā trimdā". Šādos apstākļos Bērziņš 2016. gada sākumā tika izsludināts starptautiskā meklēšanā, līdz 2017. gada pavasarī viņš tika aizturēts Čehijā.

Bērziņš Čehijā tika aizturēts 2017. gada 31. martā, un viņam tiesa bija piespriedusi vienu gadu un astoņus mēnešus ilgu brīvības atņemšanu. Bērziņam pie ieslodzījumā pavadītā laika tika pieskaitīti arī tie mēneši, ko viņš pavadījis aiz restēm Čehijā.

Arī Rīgas apgabaltiesa 7. septembrī nolēma atstāt negrozītu Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas 16. jūlija lēmumu, ar kuru tika noraidīts 2009. gada 13. janvāra Vecrīgas grautiņos notiesātā Bērziņa lūgums par pirmstermiņa atbrīvošanu. Valsts prezidents šogad neatsaucās Bērziņa apžēlošanas lūgumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti