Labrīt

Metālnozares uzņēmēji nodibinājuši "Kritiski svarīgu izejmateriālu ražotāju asociāciju"

Labrīt

Jauniestudējums "Adriāna Lekuvrēra" atklāj Rīgas Operas festivālu

Zemessardzes komandieris: Priekšnosacījumi Ukrainas pretuzbrukumam ir izveidojušies

Zemessardzes komandieris: Ukrainas pretuzbrukuma mērķis drīzāk būs atgūt teritorijas

Gaidāmā Ukrainas pretuzbrukuma mērķis drīzāk būs atgūt noteiktas teritorijas, nevis Krievijas spēku satriekšana, intervijā Latvijas Radio pauda Zemessardzes komandieris Kaspars Pudāns.

Priekšnosacījumi Ukrainas pretuzbrukumam, pēc Pudāna domām, ir izveidojušies, bet joprojām notiek tā sagatavošanas fāze. Šā brīža uzbrukumi esot tādi, lai atrastu īsto uzbrukuma vietu, notiek pretinieka maldināšana, kas ir viena no pretuzbrukuma vajadzībām.

Pudāns pauda, ka pretuzbrukuma mērķis drīzāk varētu būt atgūt noteiktas teritorijas, jo tas varētu radīt pārliecību gan sabiedrībā, gan sabiedrotajos, ka uzbrukums ir bijis sekmīgs. "Spēku satriekšana nav tik redzama kā konkrētas teritorijas atgūšana," sacīja komandieris.

Aktīvākās cīņas, pēc Pudāna teiktā, var būt trīs sektoros – pie Bahmutas, Doņeckas apgabalā un Zaporižjes apgabalā.

"Domāju, ka kāds no šiem virzieniem arī būs tālākais, kur Ukrainas puse varbūt izvēlēsies veikt nopietnāku uzbrukumu," sacīja Pudāns. 

Runājot par Kahovkas HES uzspridzināšanas mērķiem, Pudāns atzina, ka nav vēl saprotams, vai tas tika veikts militāru apsvērumu dēļ, lai ietekmētu pretuzbrukumu, vai atkal īstenotu teroru un novērstu uzmanību no karadarbības. 

"No militārā viedokļa skatoties, šis sektors uz dienvidiem pa Dņepras deltu, kurš ir applūdināts, nosacīti samazina uzbrukuma iespējamību vai forsēšanu pa šo apvidu, tādā veidā it kā saīsina frontes līniju, kur Krievijas pusei būtu jāgatavojas," skaidroja Pudāns.

Vienlaikus viņš atzina, ka šis virziens, forsējot Dņepru Hersonas apgabalā, bija viens no variantiem, bet mazticams, jo upes forsēšana ir ļoti sarežģīta operācija, diezgan grūti organizējama un ar mazām iespējām gūt panākumus. 

Taču pirmās aizsardzības līnijas tagad ir zem ūdens, un šādi tās zaudēt neliecina par pārdomātu rīcību, atzina komandieris. 

KONTEKSTS:

6. jūnija naktī Hersonas apgabalā Ukrainas dienvidos sabruka Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) aizsprosts uz Dņepras upes. Tā rezultātā no HES ūdenskrātuves izplūda milzīgs daudzums ūdens, kas applūdināja desmitiem apdzīvoto vietu.

Ukrainas valdība vēsta, ka Kahovkas HES aizsprostu uzspridzināja Krievijas karaspēks, kas kontrolēja stratēģiski svarīgo objektu. Ukraina uzsver, ka notikušais vērtējams kā teroristu valsts pastrādāts kara noziegums. Ukrainai piekrīt arī rietumvalstu līderi, savukārt Krievijā valdošais režīms noliedzis jebkādu saistību ar Kahovkas HES iznīcināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti