Izstrādās jaunu Liepājas ezera dabas aizsardzības plānu

Šogad Daugavpils Universitāte sāks izstrādāt dabas lieguma un īpaši aizsargājamās "Natura 2000" teritorijas "Liepājas ezers" dabas aizsardzības plānu. 

Viens no aktuāliem jautājumiem, kas satrauc iedzīvotājus, ir kormorānu jeb jūras kraukļu savairošanās, tāpēc plānā cer sagaidīt pētnieku ieteikumus šī jautājuma risināšanai.

Rita Emsiņa
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

Liepājas pašvaldības vides aizsardzības vecākā speciāliste Rita Emsiņa skaidroja, ka šogad beidzas līdzšinējais Liepājas ezera aizsardzības plāns, kas bija izstrādāts 2008. gadā. 

Lai uzklausītu ikvienu interesentu, Liepājā ceturtdien, 28. septembrī, notiks ieinteresēto pušu sanāksme. Plānots apzināt pašvaldības, valsts institūciju un zemes lietotāju kopīgās intereses teritorijas apsaimniekošanā.

Projekta mērķis ir saglabāt teritorijas bioloģiskās vērtības – aizsargājamos biotopus un tiem raksturīgās sugas, starptautiski nozīmīgas putnu uzturēšanās vietas, sabalansējot ar reģiona attīstības ilgtspējīgu rekreatīvo resursu izmantošanu, turpināja Emsiņa.

Projekts tiek īstenots ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu, plāna izstrādei kopumā paredzēti 77,7 tūkstoši eiro. 

Sanāksme notiks Liepājas valstspilsētas pašvaldības administrācijas ēkā plkst. 18.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti