Dienas ziņas

Apspriež projektu par jauniem dabas liegumiem Latvijā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ievēlēts Liepājas Universitātes rektors

Liepājas Universitātes jauno rektori ievēlē otrajā vēlēšanu kārtā

Par Liepājas Universitātes (LiepU) rektori pirmdien, 5. jūnijā, ievēlēta Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore  Dace Medne, kura šajā amatā gan būs tikai gadu, jo no nākamā gada 1. marta šo augstskolu pievienos Rīgas Tehniskajai universitātei.

Jaunievēlētā rektore savus pienākumus sāks pildīt 5. jūlijā.

Uz rektora amatu pretendēja arī bijušais Ventspils Augstskolas rektors Kārlis Krēsliņš, taču vēlēšanu divās kārtās viņš sāncensībā zaudēja.

Rektora vēlēšanas arī šoreiz augstskolā nenoritēja raiti – pēc abu kandidātu prezentācijas bija paredzētas Satversmes sapulces dalībnieku debates par pretendentiem, taču tām neviens nepieteicās, tāpēc uzreiz sākās vēlēšanas. Pirmajā kārtā neviens neieguva nepieciešamās balsis, bet otrajā kārtā par rektori ievēlēja Medni.

Jaunās vadītājas mērķis ir uzlabot augstskolas konkurētspēju.  

"Studiju procesa modernizēšana un, protams, sadarbība ar padomi un Liepājas valstspilsētas vadību, domi. Tālākizglītības mūžizglītības kontekstā mikroapliecinājumu apstiprināšana un arī studējošo identificēšana, lai paaugstinātu studējošo skaitu, ko ir iespējams izdarīt, modernizējot programmas," stāstīja Medne.

Arī studenti vēlas, lai jaunais rektors rastu pozitīvas pārmaiņas un celtu universitātes prestižu,

kā arī cer, ka sadarbība ar Rīgas Tehnisko universitāti nesīs jaunas iespējas, tomēr joprojām ir daudz neskaidrību. 

LiepU studentu padomes priekšsēdētājs Andis Gailis norādīja, ka "rektoram būtu jābūt tādam, kas spēj pastāvēt par vērtībām, aizstāvēt visu savu kolēģiju, personālu un Liepājas Universitātes studentus".

LiepU Satversmes sapulces priekšsēdētājs Uldis Zupa paskaidroja, ka līdz ar juridiskā statusa zaudēšanu Liepājas Universitātē rektora amata vairs nebūs: "Kā precīzi būs šis nosaukums, es nemācēšu teikt, bet tas būs noteikti struktūrvienības vadītājs. Vismaz pēc sākotnējās informācijas, kāda man ir pieejama, rektors būs šīs iestādes vadītājs. Tālāk jau tas nav mūsu kompetences jautājums."

KONTEKSTS:

Jau pērn novembrī Liepājas Universitātē norisinājās rektora vēlēšanas, kurām pieteicās divi pretendenti. Nevienam no kandidātiem neizdevās iegūt uzvaru. Līdz šim amata pienākumus turpināja pildīt iepriekšējā rektore Dace Markus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti