Panorāma

Mārtiņš ar Covid-19 inficējās Spānijā

Panorāma

23.30 ienāk prāmis ar 476 baltiešiem

«Swedbank» Zviedrijā saņem 360 miljonu eiro sodu

Zviedrijas «Swedbank» piemērots 360 miljonu eiro sods

Zviedrijas "Swedbank" piemērots četru miljardu Zviedrijas kronu jeb 360 miljonu eiro sods par trūkumiem iekšējās kontroles sistēmās un pārvaldībā, informēja "Swedbank".

Bankā informēja, ka uzraugi Zviedrijā un Igaunijā publicējuši pārbaužu rezultātus par bankas darbu pie naudas atmazgāšanas novēršanas. Uzraugu secinājumi par vēsturiskiem trūkumiem iekšējās kontroles sistēmās un pārvaldībā saskan ar pašas bankas iepriekš secināto, un "Swedbank" apmaksās Zviedrijas regulatora piemēroto soda naudu 360 miljonu eiro apmērā. Savukārt "Swedbank" darbu Latvijā šie atzinumi neietekmē, jo Latvijas banku uzraugs pārbaudi veica jau 2016. gadā. 

Bankā stāstīja, ka regulatori Zviedrijā un Igaunijā pieprasījuši bankai turpināt uzlabot naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas risku novērtējuma, noteikšanas un analīzes spējas, kā arī pilnveidot organizatorisko struktūru un palielināt pieejamos resursus. Abās valstīs "Swedbank" regulatoru prasības īstenos noteiktajos termiņos, savukārt "Swedbank Grupa" kopumā īsteno 152 punktu programmu, lai kļūtu par reģiona līderi cīņā ar finanšu noziegumiem.

"Swedbank" jau iepriekš atzinusi, ka līdz 2016. gadam tai bijušas nepilnības iekšējās kontroles sistēmās, kas ļāvušas negodīgiem klientiem izmantot bankas sistēmas nelikumīgām darbībām. Latvijas banku uzraugs – Finanšu un kapitāla tirgus komisija – līdzīgu pārbaudi "Swedbank" Latvijā veica jau 2016. gadā, pēc kuras banka samaksāja 1,4 miljonu eiro administratīvo sodu un īstenoja plašus uzlabojumus darbā pret finanšu noziegumiem. 

Bankā uzsvēra, ka Zviedrijas un Igaunijas banku uzraugu lēmumiem nav ietekmes uz "Swedbank" darbu un tās klientiem Latvijā. Bankas darbība esot stabila un turpinās ierastā režīmā. Tostarp, reaģējot uz ārkārtas situāciju valstī, kas rada finansiālus sarežģījumus daudziem uzņēmumiem un mājsaimniecībām, "Swedbank" nodrošina kredītbrīvdienas visiem klientiem, kuriem radusies tāda vajadzība, kā arī kopīgi ar valsts iestādēm un citām bankām strādā pie papildu atbalsta pasākumiem grūtībās nonākušajiem.

"Swedbank Grupas" vadība ir apliecinājusi, ka "Swedbank" nemainīgi turpinās darbu un attīstību savos četros darbības pamattirgos – Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Zviedrijā.

Latvijas “Swedbank” pārstāvis Jānis Krops LTV “Panorāmai” norādīja, ka soda naudu “Swedbank” samaksās, un arī tas neietekmēs bankas stabilitāti, jo salīdzināšanai “Swedbank” grupas peļņa pērn bija gandrīz 2 miljardi eiro.  

“Swedbank” turpinās darbu ierastā režīmā, norādīja Krops.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt