Sadaļas Sadaļas

Nedzirdīgajiem

Kultūras ziņas

Nedzirdīgajiem

Ielas garumā. Sedas ielas

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Tokija» 2. daļa

VIDEO: «Tokyo City» aplokšņu algas izmaksā pat VID reida laikā

Pat Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārbaude, kas notika restorāna “Tokyo City”, neapturēja aplokšņu algu izmaksu – kamēr augšstāvā strādāja inspektori, viņiem zem deguna pagrabā atkal pieveda skaidru naudu un dalīja aploksnes. VID reids gan lika uzņēmumam turpmāk visu algu maksāt uz bankas kartēm, bet ne uzskaitīt un oficiāli apmaksāt virsstundas, vēstīja LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.

Aplokšņu algas maksāšana ir Krimināllikuma pārkāpums, un darba devējam par to draud pat reāls cietumsods, un par to nevar arī neziņot, tāpēc LTV raidījumā “Aizliegtais paņēmiens” žurnāliste, kura eksperimenta laikā vairākus mēnešus strādāja “Tokyo City” restorānā par trauku mazgātāju, informēja Valsts ieņēmumu dienestu (VID).  

Viņa ar VID vienojās, ka nākamajā reizē, kad maksās aploksnes, būs klāt arī dienesta pārstāvji un centīsies pieķert uzņēmumu ar visu skaidro naudu.

Taču pirms VID pārbaudes restorānā manāma dīvaina darbinieku rosība un pēc brīža atskan trauksmes signāls un aicinājums visiem pamest telpas.

Kāds no “Tokyo City “darbiniekiem to ir nospiedis ar nolūku tikt vaļā no pēkšņajiem un nelūgtajiem viesiem. Telpas spiesti pamest arī klienti.

“Tokyo City” restorānu steidz atstāt arī viesstrādnieki no Uzbekistānas un citi ārzemnieki, tā izskatās pēc pavēles no augšas.

Bet VID pārstāvji projām neiet, un jau pēc kāda brīža restorānā atgriežas arī klienti.

Aplokšņu algu “pārvaldnieces”, direktores Daces Gaspažiņas-Koreckas kabinets ir ieņemts, atrasta arī skaidra nauda - aptuveni 8000 eiro, ko sauc par inkasācijas naudu, noliedzot, ka tās būtu aplokšņu algas. 

Tikmēr kāds no administrācijas apskraida darbiniekus un atgādina, lai viņi VID stāsta, ka strādā astoņas stundas un nekādas aploksnes nesaņem.

Taču daži darbinieki VID tomēr izstāsta par aplokšņu algām. Taču, lai neatklātu sevi, žurnāliste menedžerim stāsta, ka neko VID nav teikusi.

VID reidi, izrādījās, paralēli notika vairākās “Tokyo City” filiālēs un viņu galvenajā birojā Merķeļa ielā. VID darbinieki, ieradušies ap sešiem vakarā, strādāja līdz pat nākamās dienas septiņiem no rīta, un sarunas ar darbiniekiem turpinājās arī nākamajā dienā, jo ir ieradusies cita maiņa.

Un piedzīvots varētu pat teikt pilnīgi sirreāls moments - cita darbinieku maiņa, kas nebija iepriekšējā dienā, loģiski, nav arī saņēmusi savu aplokšņu algas daļu.

Un, neraugoties uz to, ka vienā stāvā darbojas VID darbinieki, lejā pagrabstāvā ir jauns naudas pievedums un aplokšņu algas izmaksa notiek pilnīgā mierā.

“Nekas nav mainījies. Tikai runāt vajag. Kad atnāk nodokļu komisija, tad vajag tā teikt - astoņas stundas strādājam un saņemam tikai uz kartes. Bet konverti joprojām ir šeit. Tikai komisijai nevar to teikt!” saņēmusi savu aploksni, noteica kāda darbiniece.  

Pēc divu dienu VID rosības restorāns turpina savu darbu, tobrīd vienīgā pārmaiņa bija  tāda, ka VID ir paņēmis līdzi arī elektronisko ierīci darba stundu uzskaitei un turpmāk visa uzskaite notika mutiskā un papīra veidā.

Bet nākamajās dienās galvenā aplokšņu algu maksātāja Dace Gaspažiņa-Korecka devās atvaļinājumā uz Ukrainu.  Aptuveni pēc nedēļas  uz paskaidrojuma sniegšanu VID gāja arī  “Tokyo City” vairāku uzņēmumu valdes loceklis Dmitrijs Tribuncovs ar juristu.

Vēlāk no atvaļinājuma atgriezās arī direktore, un viņa darbiniekiem paziņoja, ka turpmāk algas mazākas nekļūs. Taču tagad gan visu maksās uz bankas kontu, taču daļa, kas iepriekš dota aploksnē, tagad skaitīsies prēmija.   

“Nu, tā nebūs aploksne vairs, tā nebūs, no tā tiks maksāti nodokļi, no premiālās daļas tiek maksāti nodokļi,” uzsvēra direktore.

Taču oficiāli uzskaitīt virsstundas, kuras jāapmaksā dubultā apmērā, gan uzņēmums netaisās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt