Sadaļas Sadaļas

«Sadales tīkls» piedāvā samazināt tarifu attiecināmo daļu par 10%

Sadales sistēmas operators "Sadales tīkls" pirmdien, 10.jūnijā, iesniedzis Ekonomikas ministrijai (EM) plānu par iespējamo sadales sistēmas pakalpojumu tarifu attiecināmās daļas samazināšanu par 10%, kas kopējo elektroenerģijas piegādes tarifu samazinātu līdz 8%, aģentūru LETA informēja kompānijā.

Lai samazinātu biznesa un mājsaimniecību klientu maksu par elektroenerģiju Latvijā, valstij piederošās enerģētikas kompānijas mērķa sasniegšanai veic izmaksu pārskatīšanu un optimizāciju. Līdz ar digitalizācijas realizāciju ir paaugstināta "Latvenergo" koncerna darbības efektivitāte, ļaujot samazināt darbinieku skaitu un nepieciešamos resursus, piemēram, transporta un nekustamā īpašuma jomā. Tādējādi to pakalpojumu izmaksu samazinājums, ko AS "Latvenergo" sniedz sadales sistēmas operatoram AS "Sadales tīkls", sasniegs 10%.

"Sadales tīkls" īsteno darbības efektivitātes paaugstināšanas programmu, kas elektrotīkla ilgtermiņa attīstības plāna ietvaros dod iespēju samazināt uzņēmuma pamatdarbībai nepieciešamos resursus un veikt izmaiņas sadales sistēmas pakalpojumu tarifos.

"Sadales tīkls" kopš aprīļa strādā ekonomiskas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) izveidotajā darba grupā, un pirmdien iesniedzis ministrijai plānu par iespējamo sadales sistēmas pakalpojumu tarifu attiecināmās daļas samazināšanu.

Kompānija atgādina, ka "Sadales tīkls" strādā pie darbības procesu optimizēšanas un, ņemot vērā darbības rezultātus, izstrādājis un ievieš darbības efektivitātes paaugstināšanas projektu, kas ļaus būtiski samazināt uzņēmuma resursus. Kopumā plānots slēgt 810 darba vietas, samazināt darba nepieciešamo transportlīdzekļu skaitu par 407 vienībām, samazināt tehnisko bāzu skaitu, pilnveidot un uzlabot procesus, palielināt darbinieku mobilitāti, kas ļaus samazināt saimnieciskas darbības izmaksas par aptuveni 26 miljoniem eiro.

Darbības efektivitātes programmas rezultātā plānots samazināt sistēmas pakalpojumu tarifus. Lai attiecinātu izmaksu samazinājuma iespaidu uz sadales sistēmas pakalpojumu tarifiem un nodrošinātu zemāku tarifu klientiem pirms vēl visa efektivitātes programma ir realizēta, nepieciešamas izmaiņas nozari regulējošajos normatīvajos aktos.

Tādēļ "Sadales tīkls" drīzumā vērsīsies Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā, ierosinot izmaiņas Elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodikā.

Ekonomikas ministrijas izveidotā darba grupa meklē risinājumus kopējo sadales un pārvades sistēmas pakalpojumu tarifu samazināšanai par 10%.

Klientu rēķinos sadales sistēmas pakalpojums veido aptuveni vienu trešo daļu izmaksu, un tajās ietilpst gan mātes sabiedrības AS "Latvenergo" sniegtie pakalpojumi, gan - aptuveni 25% apmērā - arī neatkarīgā pārvades operatora AS "Augstsprieguma tīkls" pakalpojuma izmaksas. 

KONTEKSTS:

Valdība marta beigās nolēma nevirzīt risinājumus elektroenerģijas OIK atcelšanai no šā gada 31. marta. Šādu iespēju šā gada janvāra pirmajā pusē Saeima uzdeva vērtēt par jomu atbildīgajai Ekonomikas ministrijai (EM). Tā secināja – strauja OIK likvidēšana negatīvi ietekmēs gan Latvijas tautsaimniecību, gan iedzīvotāju maciņus.

EM solīja turpināt strādāt pie risinājumiem elektroenerģijas izmaksu samazināšanai, solot risinājumus līdz šā gada maija beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt