Profesors Sauka brīdina: Liedzoties atzīt realitāti, valsts zaudē kontroli pār migrāciju

Ārvalstu investoru vērtējumā darbaspēka nepieejamība arvien ir viena no akūtākajām problēmām. Arvien biežāk izskan aicinājumi pārdomāt migrācijas politiku. Par to, iepazīstoties ar ārvalstu investoru vērtējumu par investīciju klimatu Latvijā, otrdien, 22. janvārī, diskutēja arī Saeimas Tautsaimniecības komisija.

Visskeptiskāko attieksmi pret iespējām atvieglot ārvalstu darbaspēka piesaisti vēl arvien pauž Nacionālo apvienību pārstāvošie politiķi.

Tikmēr Rīgas Ekonomikas augstskolas profesors Arnis Sauka uzsvēra, ka patlaban tiek atrasti dažādi veidi, kā apiet normatīvajos aktos noteiktos šķēršļus, un tas apgrūtina migrācijas procesu kontroli.

Arnis Sauka: Par migrācijas kontroliMadara Fridrihsone

  “Realitātē ir tā, kā ir. Vai jūs tomēr pieņemat realitāti un atzīstat esošo situāciju, un saprotat, ka, iespējams, kontrolētā veidā - kas nozīmē kontrolēt iekšā un kontrolēt ārā – ir tomēr Latvijas nacionālajām interesēm izdevīgāk. Vai šie cilvēki, kad viņi ir vajadzīgi, viņi tāpat brauc. [..] Par to es vienkārši ieteiktu padomāt,” norādīja Sauka.

  KONTEKSTS:

  Pērn februārī valdība ar lielām grūtībām pieņēma to profesiju sarakstu, kurās ar saviem augsti kvalificētiem speciālistiem nepietiek, tāpēc jāatvieglo viesstrādnieku ievešana no trešajām valstīm. Pretestība no arodbiedrību puses bija liela. Uzņēmēju pretspiediens – arī tiem pa vidu – valsts intereses. Šādu pretēju viedokļu sadursme vērojama arvien, tāpat kā uzņēmēju sūdzības par darbaspēka trūkumu.

  Saistītie raksti
  3 komentāri
  Jaanus Riiel
  Jā. Izskatās, ka lēta un kvalificēta darba spēka laiki ir beigusies. Vajadzētu painteresēties,cik daudz tie lielākie čīkstētāji ir ieguldīs tieši darbinieku kvalifikācijas celšanai.
  Kremilek Rukis
  Kamēr nav gribēšanas kontrolēt migrāciju, tikmēr nav arī varēšanas. Lētā darbaspēka cienītāji turēsies ar zobiem un nagiem pie sava lētā biznesa. Visādi saukas to lobēs, bet pašu bāleliņi, nespējot izkonkurēt ukraiņus, brauks projām. Un to sauc par valstiski atbildīgu politiku?
  Anonīms lietotājs 18103
  Tāpat ukraiņi brauc iekšā, to parāda oficiālā imigrācijas dienesta statistika - kā jau rakstā pateikts, ja gribēs, tad atradīs veidu. Brauc arī no bijušās PSRS musulmaņu valstīm, internetā bija viens čalis kas būvēja Akropoli un lika video kā pa svētkiem mājās brauc...
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Ekonomika
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti