Sadaļas Sadaļas

Nodrošinās subsidētās darbavietas gandrīz 5000 bezdarbnieku

Labklājības ministrija (LM) no 2015.gada pirmā ceturkšņa beigām ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzekļu atbalstu nodrošinās subsidētās darbavietas cilvēkiem ar invaliditāti, ilgstošiem bezdarbniekiem un gados vecākiem. Kopumā laikā līdz 2023.gadam subsidētās darbavietās paredzēts iesaistīt aptuveni 4,7 tūkstošus bezdarbnieku. 

Cilvēkiem ar invaliditāti, ilgstošiem bezdarbniekiem un gados vecākiem cilvēkiem būs nodrošināta iespēja iekļauties darba tirgū.

Valdībā decembrī apstiprinātie Ministru kabineta noteikumi paredz palielināt nelabvēlīgākā situācijā esošu bezdarbnieku iekļaušanos darba tirgū. Viņiem būs nodrošinātas subsidētās darbavietas pie darba devēja, nepieciešamības gadījumā tās būs pielāgotas cilvēku ar invaliditāti vajadzībām (atbilstoši ergoterapeita atzinumam). Bezdarbnieki minētajās darbavietās varēs apgūt darbam nepieciešamās pamatprasmes un iemaņas, attiecīgi darba devēji arī saņems konsultācijas. Lai nodarbinātu cilvēkus ar invaliditāti, darbavietām piesaistīs nepieciešamos speciālistus (surdotulkus vai atbalsta personas). Bezdarbniekiem būs iespēja saņemt arī atbalstu reģionālajai mobilitātei.

Lai arī kopējā situācija darba tirgū pēdējos gados uzlabojas, joprojām vairākām nestrādājošo iedzīvotāju grupām ir grūtības integrēties darba tirgū. Reģistrētā bezdarba līmenis 2014.gada novembra beigās bija 8,3 %  jeb 79 869 bezdarbnieki.  Ilgstošie bezdarbnieki 2014.gada novembra beigās bija 27 545 jeb 34,5 % no kopējā reģistrēto bezdarbnieku skaita, no tiem 29 313 jeb 36,7 % bija bezdarbnieki vecumā no 50 gadiem un vecāki, 8424 jeb 10,5% bezdarbnieki ar invaliditāti, savukārt 7419 jeb 9,3% jaunieši bezdarbnieki (vecumā no 15 līdz 24 gadiem).

Plānotās aktivitātes īstenošanas kopējais finansējums ir 29,2 miljoni eiro, tai skaitā, ESF finansējums 24, 8 miljoni eiro, valsts budžeta finansējums – 2, 6 miljoni eiro un privātais līdzfinansējums 1,8 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt