Sadaļas Sadaļas

Mājokļu iegādes atbalsta programmā ģimenēm piešķirts jau 12,7 tūkstoši garantiju

Atbalstam ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei vai būvniecībai attīstības finanšu institūcijai "Altum" piešķirts valsts budžeta finansējums 7 026 000 eiro apmērā, kura ietvaros ģimenēm ar bērniem būs pieejamas valsts garantijas šā gada pēdējos mēnešos un 2020. gadā, informēja Ekonomikas ministrijā (FM). Līdz novembra sākumam programmā jau piešķirts 12,7 tūkstoši garantiju.

Ministrija sākusi darbu pie programmas paplašināšanas, lai no 2020. gada februāra atbalsts būtu pieejams arī personām, kuru apgādībā ir viens vai vairāki bērni un ir iestājusies grūtniecība, kā arī lai palielinātu garantijas apmēru līdz 30% (pašreizējo 20% vietā) no aizdevuma ģimenēm ar četriem un vairāk bērniem. Tāpat ministrijas iecere ir sniegt ģimenēm iespēju pretendēt uz garantiju atkārtoti pie nosacījuma, ka iepriekš piešķirtās garantijas saistības ir izbeigušās.

Ministrija norāda, ka mājokļu garantiju atbalsta programma samazina pirmo iemaksu mājokļa būvniecībai vai iegādei ar hipotekāro kredītu. Mājokļu garantiju programma tiek īstenota kopš 2015. gada.

Līdz šā gada novembra sākumam mājokļu garantiju atbalsta programmas ietvaros "Altum" ģimenēm ar bērniem mājokļu būvniecībai vai iegādei kopā piešķīrusi 12 746 mājokļu garantijas par kopējo summu 92,4 miljoni eiro, un šajās ģimenēm kopā aug 18,3 tūkstoši bērnu.

Vienlaikus 2020. gadā "Altum" turpinās piešķirt arī valsts atbalstu mājokļa iegādei garantiju programmas ietvaros jaunajiem speciālistiem vecumā līdz 35 gadiem ar iegūtu augstāko vai profesionālo vidējo izglītību. Garantijas mājokļa iegādei jaunajiem speciālistiem netiek sniegtas no valsts budžeta finansējuma, bet gan "Altum" līdzekļiem. Atbalsta programma jaunajiem speciālistiem ir pieejama kopš 2018. gada 1.marta, un līdz šim brīdim jaunajiem speciālistiem kopumā piešķirtas 1676 garantijas 11,95 miljonu eiro apmērā.

Atbalsta programmas ietvaros "Altum" izsniedz (uz laiku līdz 10 gadiem) un administrē galvojumu personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādība ir vismaz viens nepilngadīgs bērns. "Altum" galvojumu izsniedz pēc tam, kad aizdevējs piešķīris aizdevumu vai rakstiski apliecinājis, ka aizdevums tiks piešķirts. Ministrija atgādina, ka galvojuma apmērs ir atkarīgs no bērnu skaita ģimenē: 10% (bet ne vairāk kā 10 000 eiro), ja ģimenē ir viens nepilngadīgs bērns; 15% (bet ne vairāk kā 15 000 eiro), ja ģimenē ir divi bērni; 20% (bet ne vairāk kā 20 000 eiro), ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt