Sadaļas Sadaļas

Latvijā «Rail Baltica» pamattrases būvprojektu par 2,4 miljoniem eiro izvērtēs Itālijas un Turcijas uzņēmumu apvienība

“Rail Baltica” pamattrases būvprojektu risinājumu par 2,418 miljoniem eiro izvērtēs Itālijas “3TI Progetti Italia” un Turcijas “Yuksel Proje” uzņēmumu apvienība. Uzņēmumi arī veiks projekta būvekspertīzi. Vienlaikus šī pati uzņēmumu apvienība publiskā iepirkumu kārtībā izvēlēta arī būvprojektu risinājumu izvērtēšanai “Rail Baltica” pamattrases būvprojektiem Igaunijā un Lietuvā, informēja “Rail Baltica”. 

“3TI Progetti Italia” ir viens no lielākajiem Itālijas inženiertehnisko konsultāciju uzņēmumiem ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi transporta un sabiedriskās infrastruktūras plānošanā un būvniecībā. Uzņēmumam ir plaša pieredze ar vairāk nekā 2500 projektiem 30 pasaules valstīs. 

Savukārt “Yuksel Proje” ir viens no lielākajiem inženieru uzņēmumiem Turcijā ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi projektēšanā, projektu vadībā un konsultācijās. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 1400 nozares speciālistu. 

Līguma ieviešana uzsākas nekavējoties un  turpināsies līdz būvprojektu gala apstiprināšanai. Lai nodrošinātu pilnīgu atbilstību nacionālajiem normatīvajiem aktiem un vienotajām “Rail Baltica” būvprojektēšanas vadlīnijām, uzņēmējs tiks iesaistīts jau būvprojekta pamata risinājumu izstrādes posmā, kur veiks būvprojektu risinājumu izvērtēšanas darbus. Būvprojektu ekspertīze attiecīgi tiks veikta būvprojektu izstrādes gala posmā. 

Tāpat ekspertīzes ietvaros tiks pārbaudīta būvprojekta risinājumu atbilstība Latvijas tiesību aktiem, projektēšanas standartiem būvprojektēšanas līgumu tehniskajai specifikācijai, būvatļauju nosacījumiem, ietekmēto pušu tehnisko noteikumu prasībām, kā arī  citām projekta ieviešanas prasībām un standartiem. 

Plānots, ka līguma izpilde aizņems līdz 20 mēnešiem no līguma parakstīšanas dienas. 

KONTEKSTS:

Sākusies "Rail Baltica" būvniecības fāze. 2021. gadā Latvijā notiks jau divu lielu "Rail Baltica" trases posmu būvdarbi: lidostā "Rīga" un Rīgas Centrālajā stacijā, kur darbi tika sākti novembra beigās. Visā Latvijas teritorijā norit "Rail Baltica" pamata trases projektēšanas darbi. 

"Rail Baltica" projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma (1435 milimetru) dzelzceļa līniju ar vilcienu maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā.

Paredzēts, ka "Rail Baltica" izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, ieskaitot atzaru, ko nolemts izbūvēt starp Kauņu un Viļņu. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem. Plānots, ka "Rail Baltica" dzelzceļa līnija būs gatava satiksmei 2026. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt