Banku sektors pusgadā nopelna 220 miljonus eiro - par 24% vairāk nekā pērn

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Latvijas banku sektors šogad pirmajos sešos mēnešos strādāja ar peļņu 219,944 miljonu eiro apmērā, kas ir par 24,4% vairāk nekā 2014.gada attiecīgajā laika periodā, informēja Finanšu un kapitāla tirgus komisijā ( FKTK).

Tostarp šogad jūnijā banku sektors strādājis ar peļņu 28,038 miljonu eiro apmērā.

Pirmajā pusgadā ar peļņu darbojās 15 Latvijas bankas un piecas ārvalstu banku filiāles (to tirgus daļa kopējos banku sektora aktīvos – 96,1%).

FKTK operatīvā informācija par Latvijas banku darbības rezultātiem 2015.gada jūnijā liecina, ka banku sektora kopējo noguldījumu apmērs sarucis par 1,2% jeb 271 miljoniem eiro. Rezidentu noguldījumi pieauga par 0,6% jeb par 61 miljonu eiro, ko galvenokārt ietekmēja mājsaimniecību un nefinanšu sabiedrību noguldījumu kāpums, savukārt nerezidentu noguldījumi samazinājās par 2,7% jeb 332 miljoniem eiro, ko daļēji ietekmēja arī ASV dolāra vērtības vājināšanās.

Banku sektora kopējais aktīvu apmērs mēneša laikā saruka par 0,8% jeb 243 miljoniem eiro un jūnija beigās bija 31,4 miljards eiro.

Savukārt kopējais Latvijas banku sektora kredītportfelis mēneša laikā samazinājās par 0,7%, tostarp rezidentu mājsaimniecību portfelis par 0,6%, bet nerezidentu par 3%, savukārt rezidentu korporatīvais portfelis būtiski nemainījās.

2014.gada pirmajos sešos mēnešos banku sektora kopējā peļņa bija 176,793 miljoni eiro.

Latvijā ir kopumā ir 27 bankas, tostarp desmit ārvalstu banku filiāles.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti