Apsardzes nozari brīdina par augsto karteļu risku iepirkumos

Konkurences padome (KP) šogad par iespējamu aizliegtu vienošanos publiskajos iepirkumos ir brīdinājusi piecus apsardzes nozares uzņēmumus, informē padomē.

Apsardzes nozare ar to uzņēmumu darbības iespējamo neatbilstību godīgas konkurences principiem vairākkārt ir nonākusi KP redzeslokā. Kopš 2013.gada iestāde ir konstatējusi divas karteļu vienošanās publiskajos iepirkumos, kopumā astoņiem apsardzes uzņēmumiem piemērojot gandrīz 92 000 eiro naudas sodu.

Ņemot vērā tirgus signālus, tostarp anonīmos un oficiālos iesniegumus, KP gada sākumā nozares uzņēmumiem nosūtīja informatīvos paziņojumus, vienlaikus vēršot uzmanību uz iespēju izmantot Iecietības programmu – iespēju kartelī iesaistītiem uzņēmumiem atzīties pārkāpumā un par to saņemt pilnīgu vai daļēju atbrīvojumu no barga naudas soda.

Papildus KP šogad tikās ar pieciem nozares dalībniekiem, kuriem izteica brīdinājumus par iespējamu darbību saskaņošanu.

KP bez formālas lietas izmeklēšanas izsaka brīdinājumus gadījumos, ja iespējamais aizliegto vienošanos pārkāpums ir salīdzinoši neliels, uzņēmums apņemas to neatkārtot, kā arī iestādes resursi, kas nepieciešami pārkāpuma izmeklēšanai, var pārsniegt sabiedrības ieguvumu, skaidro padomē.

Lai vērstu tirgus dalībnieku uzmanību uz iepirkumu karteļu problemātiku nozarē un godīgas konkurences principu ievērošanu, KP un Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) pārstāvji piektdien, 13.aprīlī, izglīto nozares uzņēmumus, Drošības nozares kompāniju asociācijas un Latvijas Drošības biznesa asociācijas biedrus. Vienlaikus KP klātesošos iepazīstina ar Iecietības programmas ieguvumiem un piemērošanas principiem.

KP informē, ka gada pirmajā ceturksnī par iespējamu piedāvājumu saskaņošanu publiskajos iepirkumos, kas ir Latvijā biežāk izplatītais konkurences tiesību pārkāpums, iestāde kopumā izteica brīdinājumus 27 uzņēmumiem. Seši no tiem bija saistīti ar transportlīdzekļu vadītāju apmācību, bet 13 – ar apbedīšanas pakalpojumu sniegšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti