Saeimas komisija neatbalsta ieceri paredzēt kriminālatbildību par karteļiem publiskajos iepirkumos

Saeimas Juridiskā komisija neatbalsta prokuratūras ierosinājumus paredzēt kriminālatbildību par prettiesisku vienošanos starp pretendentiem publiskā iepirkumā.

Kas ir karteļa vienošanās

Aizliegta vienošanās, kas iepirkuma pretendentiem palīdz izvairīties no savstarpējas konkurences un tādējādi nepamatoti paaugstināt cenas, pazemināt piedāvājuma kvalitātes kritērijus vai samazināt iepirkuma rīkotāja izvēli, vienojoties par dalību konkursā. 

Avots: Konkurences padome

Deputāti komisijā vērtēja grozījumus Krimināllikumā, kas noteiktu atbildību par piedāvājuma iesniegšanu publiskā iepirkuma procedūrā, kas kādā no būtiskajiem nosacījumiem, īpaši par cenu, ir saskaņots ar citu publiskā iepirkuma procedūras pretendenta pārstāvi.

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins ("Jaunā Vienotība") pastāstīja, ka pie izmaiņu piedāvājuma prokuratūra strādā no pagājušā gada maija, konstatējot nepieciešamību grozījumu veikšanai kopumā trīs pantos, lai novērstu korupciju valsts un privātajā sektorā un sauktu pie atbildības pārkāpējus, izmantojot Krimināllikumu. 

Rudenī bijusi diskusija Tieslietu ministrijā un šā gada sākumā arī Saeimā.

"Manas aizdomas, ka kāds pielaiko sev Krimināllikuma normu. Sev vai citām personām... Es negribu spekulēt, es vienkārši redzu, ka atbalsta nav un būtībā tie argumenti, kurus izmanto, nav ļoti nopietni," sacīja Judins.

Ierosinājumu neatbalstīja opozīcijas un Zaļo un Zemnieku savienības deputāti. Pie prokuratūras ierosinājuma Saeimas komisijā vēl atgriezīsies. Taču nav zināms, kad.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti