Vilciena katastrofā Spānijā bojāgājušo skaits pieaug līdz 80

Spānijas policija piektdien gatavojas iztaujāt vienu no vilciena mašīnistiem, kura vadītais pasažieru vilciens Spānijas ziemeļrietumu reģionā Galisijā trešdienas vakarā nobrauca no sliedēm, bet katastrofas bojāgājušo skaits ir pieaudzis līdz 80 cilvēkiem, paziņoja vietējās amatpersonas.

Iepriekš tika vēstīts par 78 bojāgājušajiem un vairāk nekā 140 ievainotajiem. Savukārt jaunākie dati liecina, ka 80 cilvēki ir gājuši bojā, bet 178 ir ievainoti, no kuriem 94 joprojām atrodas slimnīcā un 32, tostarp četru bērnu, veselības stāvoklis tiek vērtēts kā kritisks.

Mašīnistu, kas ir guvis vieglus ievainojumus, „policija iztaujās slimnīcā, kur viņš atrodas uzraudzībā”, ceturtdienas vakarā paziņoja Galisijas augstā tiesa.

Izmeklēšanas tiesnesis nav devis rīkojumu par mašīnista aizturēšanu, piebilda tiesa, norādot, ka policijai ir jāuzklausa mašīnista liecība viņa advokāta klātbūtnē, bet pēc tam viņam būs jāsniedz liecība izmeklēšanas tiesnesim.

Spānijas valsts dzelzceļa kompānija „Renfe” ir paziņojusi, ka ir pāragri noteikt katastrofas cēloni, lai gan plašsaziņas līdzekļos izskanējis, ka vilciens traucās ar ātrumu, kas ir divreiz lielāks nekā atļautais.

Savukārt valsts transporta sekretārs Rafaels Katala paziņoja, ka sākotnējā informācija liecina, ka traģēdijas cēlonis ir pārāk lielais vilciena braukšanas ātrums.

Laikraksts „El Pais” ziņoja, ka vilciena mašīnists ir atzinies braukšanā ar pārāk lielu ātrumu šīs katastrofas laikā. Mašīnists vilciena radio sacīja, ka braucis ar 190 kilometru stundā lielu ātrumu Santjago pilsētas zonā, kur atļautais vilcienu ātrums ir līdz 80 kilometriem stundā.

„Es ceru, ka neviens nav miris, jo tas būtu slogs manai sirdsapziņai,” mašīnists sacīja vilciena radio dažus mirkļus pēc katastrofas, par kuras nopietnību viņam vēl nebija zināms. „Mēs visi esam tikai cilvēki!” mašīnists piebilda. Pēc tam viņš sāka žēloties par sāpēm mugurā un ribās, jo bija iespiests mašīnista kabīnē.

Spānijas premjerministrs Mariano Rahojs, kurš dzimis Santjago de Kompostelā, rosināja divas izmeklēšanas par notikušo izsludināja trīs dienu oficiālas sēras Spānijā. Galisijas reģiona prezidents Alberto Nunjess-Feihoo izsludināja šajā reģionā septiņu dienu sēras.

Vilciens, kas brauca no Madrides uz Ferrolas pilsētu Galisijas ziemeļos, ar 218 pasažieriem un četriem apkalpes locekļiem grasījās iebraukt Santjago de Kompostelas stacijā, kad trešdienas vakarā visi 13 tā vagoni nobrauca no sliedēm trīs vai četrus kilometrus no Santjago de Kompostelas galvenās dzelzceļa stacijas, un četri no tiem vairākkārt apgāzās. Vagoni, sabraucot virsū cits citam, tika deformēti kā akordeons. Viens vagons triecienā tika pārrauts uz pusēm.

Šī ir lielākā dzelzceļa katastrofa Spānijā upuru skaita ziņā kopš 1944.gada. 1972.gadā, vilcienam nobraucot no sliedēm Spānijas dienvidu reģionā Andalūzijā, gāja bojā 77 cilvēki. 1944.gadā vairāki simti cilvēku zaudēja dzīvību vilcienu sadursmē starp Madridi un Galisiju.

Santjago de Kompostelas pašvaldība atcēla koncertus un uguņošanas, kas bija plānoti ceturtdien kā daļa no svētkiem pilsētas svētā aizgādņa Jēkaba godināšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti