Vides aktīvistu protestus Parīzē izjauc radikāli noskaņoti elementi

Vides aktīvistu protesti sestdien Parīzē pārauguši vardarbībā, kad demonstrācijai pievienojās radikāli noskaņoti protestētāji, iesaistoties sadursmēs ar policiju.

Sestdien, 21. septembrī, Francijas galvaspilsētā notika vairākas protestu akcijas. Protestēja gan tā dēvētās dzelteno vestu kustības aktīvisti, gan galēji kreisi noskaņotā arodbiedrība "Strādnieku spēks", gan klimata aktīvisti.

Aptuveni 1000 radikāli noskaņoti protestētāji sākotnēji devās gājienā kopā ar "dzelteno vestu" aktīvistiem, bet vēlāk pievienojas vides aktīvistu demonstrācijai, izprovocējot sadursmes ar policiju.

Sadursmju rezultātā cieta vairākas ēkas, tostarp divas bankas, tika aizdedzināti atkritumu konteineri un salauzti skrejriteņi.

Vandālismā un vardarbībā lielākoties tiek vainoti tā dēvētā "melnā bloka" anarhisti, kuri parasti uz protestiem ierodas melnās šallēs, saulesbrillēs un jakās ar kapucēm.

Policija par vandālismu aizturēja vairāk nekā 160 cilvēkus.

Pēc vardarbības izcelšanās vides protestu organizatori aicināja dalībniekus doties mājās, lai izvairītos no sadursmēm, kurās tika likta lietā asaru gāze un steki.

Vides protestos piedalījās aptuveni 15 200 cilvēki, aplēsusi organizācija "Occurence". Taču organizatori ziņoja, ka uz demonstrāciju ieradušies 50 000 cilvēku, bet policija aplēsusi, ka protestētāju skaists sasniedzis 16 000.

Par drošību protestu laikā Parīzē gādāja aptuveni 7000 policistu un tika izvērsti stingri drošības pasākumi, lai aizsargātu vēsturiskās vietas un valdības ēkas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti