Vācijā noteikts apcietinājums visiem policijas operācijā pret labējo teroristu grupējumu aizturētajiem cilvēkiem

Vācijas federālā tiesa sestdien visiem 12 cilvēkiem, kuri iepriekšējā dienā aizturēti policijas operācijā pret iespējamo labējo teroristu grupējumu, kā drošības līdzekli notikusi apcietinājumu, paziņojusi federālā prokuratūra.

Domājams, ka četri no viņiem pārstāv grupējuma kodolu, bet pārējie ir atbalstītāji. Visi aizturēties ir Vācijas pilsoņi vecumā no 31 līdz 60 gadiem. 

Izmeklēšana sākta saistībā ar aizdomām, ka grupējums plānojis uzbrukumus politiķiem, patvēruma meklētājiem un musulmaņiem, bet iespējamie atbalstītāji piekrituši sniegt finansiālu palīdzību, iepirkt ieročus un palīdzēt gaidāmajos uzbrukumos.

Kā uzskata izmeklētāji, grupējums plānojis radīt Vācijā pilsoņkaram līdzīgu situāciju, taču šie plāni vēl nebija līdz galam izstrādāti. Grupējuma locekļi vairākas reizes tikušies klātienē un sazinājušies gan pa telefonu, gan ar "WhatsApp" starpniecību.

Tikšanās koordinējis 53 gadus vecs Bavārijas iedzīvotājs, kas saskaņā ar Vācijas privātuma politiku identificēts vienīgi kā Verners S., un viņu atbalstījis 39 gadus vecais Tonijs E. no Lejassaksijas.

Trešais iespējamais pamatgrupējuma loceklis ir 35 gadus vecais Tomass N. no Ziemeļreinas-Vestfālenes un ceturtais - 47 gadus vecais Mihaels B. no Bādenes-Virtenbergas.

Grupējums dibināts pagājušā gada septembrī. Pirms nedēļas vairāk nekā desmit tā locekļi tikušies  Mindenes pilsētā Ziemeļreinas-Vestfālenes federālajā zemē. Kā vēsta izdevums "Der Spiegel", sapulci novērojuši drošības dienesti.

Policijas operācija piektdien notika sešās Vācijas pavalstīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti