Vācijā liela katoļu baznīcas darbinieku grupa «iznākusi no skapja»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vācijā šonedēļ vairāk nekā 100 katoļu baznīcas darbinieki paziņojuši par savu piederību LGBT (lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu) kopienai, aicinot veikt reformas krīzes skartajā baznīcā.

Prasības pēc liberālākas attieksmes pret homoseksualitāti Vācijas baznīcā sakrita ar to, ka valstī tika ziņots par plaši izplatītu katoļu garīdzinieku seksuālu vardarbību pret bērniem, tostarp par gadījumiem, kad bijušais pāvests Benedikts XVI nerīkojās, lai šo situāciju apturētu (pirms ievēlēšanas par pāvestu Benedikts ilgus gadus darbojies kā garīdznieks Bavārijā).

125 cilvēku grupa, kurā ietilpst gan garīdznieki, gan katoļu baznīcas pārvaldes un izglītības darbinieki, publicēja paziņojumu, pieprasot izbeigt diskrimināciju un atstumtību, ar ko viņi bija saskārušies.

“Es vairs negribu slēpt savu seksuālo identitāti,” grupas interneta vietnē citēts priesteris Ūve Grau. “Mēs esam daļa no baznīcas,” piebilda Rafaela Sodena. “Mēs vienmēr esam bijuši. Ir pienācis laiks beidzot skaidri pateikt, ka mēs eksistējam un cik brīnišķīgi dažāda ir Kristus kopiena.”

Grupas paziņojumā aicināts nodrošināt tiesības brīvi strādāt visos garīdzniecības posteņos un izbeigt to, ko parakstītāji nosauca par “slēpšanos, dubultstandartiem un negodīguma sistēmu”, kas aptver LGBT jautājumus.

“Iesaistīšanās laulībā vai attiecībās, kas nav heteroseksuālas, nekādā gadījumā nedrīkst tikt uzskatīta par lojalitātes pārkāpumu un līdz ar to par šķērsli nodarbinātībai vai atlaišanas iemeslu,” uzsver LGBT kopienas pārstāvji.

Diskusijas par homoseksualitātes jautājumiem ir radījušas lielu plaisu katoļu baznīcā starp konservatīvo un moderno uzskatu piekritējiem.

“Ja cilvēks ir gejs un ar labiem nodomiem meklē to Kungu, – kas es esmu, lai viņu tiesātu?” pāvests Francisks teica drīz pēc tam, kad kļuva pasaules katoļu virsganu. Tomēr pāvests Francisks stingri iestājas par katoļu mācību, ka laulība ir savienība starp vīrieti un sievieti.

Viņš vairākkārt kritizējis “gendera teoriju” kā “ideoloģisku projektu”, kas “noliedz dabisko atšķirību starp vīrieti un sievieti”. Un pagājušogad Vatikāns vēlreiz apliecināja, ka homoseksualitāte ir “grēks”, un apstiprināja, ka homoseksuāļi nevar saņemt laulības sakramentu.

Vācijā aicinājumi uz liberālāku attieksmi pret homoseksuālismu ir kļuvuši par būtisku daļu no aicinājumiem reformēt baznīcas nostāju virknē jautājumu.

Katoļi joprojām ir Vācijas lielākā reliģiskā kopiena ar 2,2 miljoniem ticīgo, taču dievkalpojumu laikā redzams, ka baznīcas kļūst arvien tukšākas.

Pēdējo gadu laikā krīze ir saasinājusies, it sevišķi pēc ziņojumiem, kuros konstatēta plaša bērnu ļaunprātīga izmantošana no garīdznieku puses.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti