Ukrainu sadala Covid-19 riska zonās

Ukrainas valdība sadalījusi valsti Covid-19 riska zonās. Daļā valsts aizliegta visu publisko pasākumu rīkošana, bet citviet spēkā ir vienīgi prasība nēsāt maskas un ievērot sociālo distancēšanos.  

Sarkanajā zonā iekļautas Ternopiļas un Luckas pilsētas un to apkaime, kur konstatēts visvairāk koronavīrusa inficēšanās gadījumu. 

Tālsatiksmes vilcieniem aizliegts apstāties šo pilsētu stacijās, reģionā slēgtas skolas un bērnudārzi, kā arī aizliegta masu pasākumu rīkošana. 

Oranžajā zonā iekļauti 10 rajoni, kur aizliegta tikai bērnu nometņu un fitnesa centru darbība, bet noteikti ierobežojumi sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu un veselības aprūpes iestāžu darbībai, kā arī publisko pasākumu rīkošanai.

Zaļajā zonā ar vismazāk inficēšanās gadījumiem iekļauta lielākā daļa valsts, tai skaitā galvaspilsēta Kijeva, un šajā teritorijā ir spēkā prasība nesāt maskas publiskās vietās un ievērot sociālo distancēšanos.

Savukārt oranžajā zonā papildus minētajām prasībām ieviests aizliegums svešiem cilvēkiem apmeklēt seniorus viņu dzīvesvietās. 

Varas iestādes arī informē, ka visā valstī kopumā apstiprināti 73 000 inficēšanās gadījumi un pēdējās dienas laikā apzināti 990 jauni vīrusa nēsātāji.  

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti