Dienas ziņas

Kandidēt vēlēšanās piesakās Latvijas krievu savienība

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Frontes līnijas tuvumā deg labības lauki

Ukrainā frontes līnijas tuvumā deg labības lauki

Zeltainie labības lauki, kuru dēļ Ukraina saukta par Eiropas maizes klēti, gatavi ražas novākšanai. Taču frontes līnijas tuvumā tos pārņēmušas liesmas, tā vēl vairāk apdraudot visas pasaules apgādi ar pārtiku.

Krievijas karaspēka izvērsto artilērijas apšaužu rezultātā Harkivas apgabalā kviešu lauki pārvēršas pelnos. Iebrucēji mērķtiecīgi iznīcina pārtikas noliktavas, laukus un ražu.

“Pārtikas krīzē vainojama Krievija un Krievijas bruņotie spēki. Viņi iznīcina mūsu noliktavas, mūsu ražu, mūsu laukus, mūsu pārtiku, mūsu dzīvniekus. Viņi iznīcina visu. Visu, ko esam iestādījuši ar savām rokām, viņi iznīcina,” sacīja kāds Ukrainas karavīrs.

Ukraina ir galvenā kviešu, miežu, kukurūzas un saulespuķu eļļas eksportētāja pasaulē. Lai gan drīzumā gaidāma labības eksporta atsākšana no Ukrainas, piegāžu iztrūkums līdz šim ir paaugstinājis pārtikas cenas visā pasaulē.

KONTEKSTS:

Krievijas iebrukuma dēļ Ukraina stipri samazināja graudu eksportu.

Taču 22. jūlijā Stambulā Ukraina un Krievija parakstīja atsevišķas vienošanās ar Turciju un ANO par graudu eksporta atsākšanu no Melnās jūras ostām. Ukraina iepriekš paziņoja, ka vienošanos par graudu eksporta atsākšanu parakstīs tikai ar Turciju un ANO, noraidot jebkādus tiešus darījumus ar Maskavu. Krievija ar Turciju un ANO parakstīja atsevišķu identisku vienošanos.

Ukrainas nozīmīgāko ostas pilsētu Odesu 23. jūlijā satricinājuši jauni sprādzieni. Krievijas bruņotie spēki apšaudījuši pilsētu tikai dienu pēc Turcijā parakstītās vienošanās par Ukrainas ostu blokādes pārtraukšanu un graudu eksporta atsākšanu. Ukrainas amatpersonas vaino Krieviju mērķtiecīgā graudu noliktavu apšaudīšanā, ko parakstītā vienošanās aizliedz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti