Toskānā no saziedotām flīzēm cer izveidot pasaulē lielāko mozaīku

Kāds itāļu mākslinieks cer izveidot lielāko mozaīku pasaulē – pārspējot 1500 kvadrātmetru lielo keramikas mozaīku Hanojā. Pie Toskānas ciema baznīcas tiek veidota mozaīka no cilvēku saziedotajām flīzēm. Mozaīkas veidošana ir ne tikai radošs, bet arī sociāls projekts.

Baznīca celta 20.gadsimta 60.gados, un tai izpalikusi krāšņā arhitektūra un bagātā vēsture, kas raksturīga daudzām citām Itālijas baznīcām. Tai draudējusi arī slēgšana, jo bija nepieciešams arvien vairāk remontdarbu, kā arī sarucis apmeklētāju skaits. Taču ar mākslu baznīcu cer paglābt no nojaukšanas.

"Mēs šim mazajam ciemam ar 3 000 iedzīvotāju gribējām izveidot baznīcas laukumu. Mēs to izdarījām, bet nezinājām, kā izdaiļot un izdekorēt, tāpēc es skatījos uz Antonio Gaudi darbiem, iedvesmojos no elementiem Svētās ģimenes baznīcā Barselonā. Tad es lūdzu draugiem, lai atnes sev nevajadzīgās flīzes," sacīja mozaīkas autors Andreina Giorgia Carpenito.

Mozaīkas veidošana ilgst jau devīto gadu. Tajā plecu pie pleca strādā ciema iedzīvotāji, lai radītu kopīgu pulcēšanās vietu. Sākumā līdzekļus projektam veltīja baznīcas mācītājs un mākslinieks, bet vēlāk materiālus - flīzes, ķieģeļus un līmi - sāka ziedot arī vietējie uzņēmēji un ciema iedzīvotāji. Mācītājs aicināja mozaīku tematikai izvēlēties Vecajā Derībā sastopamo pravieša Ecēhiela vīziju.

Mozaīka ir veltīta pravietojumam, kas paredz, ka visi, kas pieskaras svētītajam ūdens traukam, uzplaukst. Tas dod dzīvi veģetācijai, zemei.

Tā ir attēlota kā lapas, augļi un zivis, kas simbolizē sapni, labo cilvēcībā, paradīzi, kur visiem ir labi. Otra, mazākā puse, simbolizē ļaunumu.

Ar sociālo tīklu palīdzību par projektu uzzinājuši mākslinieki citur pasaulē un piedāvājuši brīvprātīgu palīdzību. Mozaīka šobrīd plešas jau 800 kvadrātmetru plašumā un tiek uzskatīta par lielāko mozaīku Eiropā.

Mākslinieks cer sasniegt 3000 kvadrātmetrus, kas būtu lielākā mozaīka pasaulē. Turklāt projektam nav noteiktas robežas – to paredzēts turpināt, kamēr vien ir vieta, kur radīt.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti