Sadaļas Sadaļas

Tartu policija izraksta pirmās soda naudas par karantīnas režīma pārkāpumiem

Tartu par karantīnas noteikumu neievērošanu ir ar 100 eiro soda naudu sodīti divi vīrieši, trešais vēl gaida tiesas lēmumu, raksta Igaunijas sabiedrisko mediju portāls err.ee.

“Kamēr lielākā daļa ļaužu noteikumus ievēro un paliek šīs nedēļas mājās, diemžēl ir arī izņēmuma gadījumi, kuriem nerūp ne sava, ne citu veselība,” savos sociālo tīklu kontos ziņo Igaunijas Policijas un robežsardzes Dienvidu prefektūra.

Šā brīža regulējums Igaunijā ir līdzīgs kā Latvijā un paredz aizliegumu publiskās vietās pulcēties vairāk nekā diviem cilvēkiem, ar izņēmumu ģimenēm.

Incidentā Tartu tika fiksēta grupa no trim vīriešiem, un, kad policijas darbinieki informēja viņus par pārkāpumu, šie cilvēki neizklīda, kā rezultātā diviem no viņiem uz vietas tika piespriesta soda nauda 100 eiro apmērā katram.

“Trešais, kurš nodemonstrēja īpašu talantu, lai parādītu, ka pasaule pieder tikai viņam, tiks sodīts vēlāk, viņa lieta ir nosūtīta tālāk administratīvās lietvedības veikšanai,” skaidro likumsargi. “Līdz šim šie ir vienīgie naudassodi, kas piespriesti par ārkārtas stāvokļa noteikumu pārkāpšanu Igaunijā, un mēs ceram ka tie būs pēdējie”.

Līdz šim policija ir izrakstījusi aptuveni divdesmit brīdinājumus par karantīnas noteikumu pārkāpšanu, visbiežāk cilvēku nezināšanas dēļ. Tomēr naudas sods ir piespriests pirmo reizi.

Kopš pagājušās svētdienas prefektūra ir veikusi arī vairāk nekā 7500 telefona zvanus, lai pārliecinātos, vai cilvēki, kuriem atbilstoši noteikumiem jābūt mājās, tur atrodas. “Mēs esam bijuši arī aptuveni 100 mājas vizītēs, lai pārliecinātos, vai cilvēki seko izsludinātai kārtībai,” stāsta Prīts Pārkna, prefektūras ģenerāldirektora vietnieks.

Pārkna arī atklāja, ka, lai gan lielākā daļa cilvēku noteikumus ievēro, esot arī izņēmuma gadījumi. Viņš atzīmē, ka informētība par ārkārtas stāvokli un karantīnas noteikumiem atšķiras starp igauniski un krieviski runājošajām sabiedrības daļām, pēdējiem tiks pievērsta lielāka uzmanība.

“Krieviski runājošajiem mēs pievēršam lielu uzmanību, uzrunājam viņus ar mūsus sociālo kontu palīdzību. Cenšamies pēc iespējas izmantot kopienu līderus, jebkuru, kas spēj šai sabiedrības daļai nodot informāciju tālāk.”

Lielākās problēmas ar cilvēku uzvedību ir vairāk apdzīvotās vietās, tomēr tas nenozīmē, ka laukos visi karantīnu ievēro, skaidro prefektūras pārstāvis. Viņš atzīmē, ka “2+2” noteikumu ievērošana attiecas arī uz dabas rezervātiem, purviem un publiskajiem pārgājienu maršrutiem.

“2+2” nozīmē to, ka kopā drīkst atrasties ne vairāk kā divi cilvēki un tiem jāietur 2 metru distance no citiem cilvēkiem publiskās vietās.

Pēc "Worldometer" datiem līdz 30. martam ar Covid-19 Igaunijā ir inficējušies 715 cilvēki, no kuriem miruši ir trīs, bet smagā stāvoklī slimnīcā atrodas 28. Pirmais ar koronavīrusu inficētais Igaunijā reģistrēts 3. martā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt