Panorāma

Vai Turcijas valdība spēs tikt galā ar izveidojušos krīzi?

Panorāma

Nicas divu kilometru sāpju ceļš

Nica atgūstas pēc terora

SPECIĀLI no Nicas: Pilsēta atgūstas pēc nežēlīgā uzbrukuma

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 2 mēnešiem.

Nicas pludmalē Vidusjūras viļņi, šķiet, aizskalojuši šonedēļ piedzīvotās šausmas un upuru asinis. Vietā, kur tika nogalināti 84 cilvēki un vairāk nekā 200 ievainoti, tūristi un pilsētnieki atkal sauļojas, un Angļu promenāde satiksmei ir daļēji atvērta. Tomēr noskaņa vairs nav ierasti priecīga – cilvēki pulcējas, lai noliktu ziedus, paustu savas skumjas un līdzjūtību. Cilvēki raksta zīmītes ar vēlējumiem un savām sirds sāpēm.

Šo piemiņas vietu gluži spontāni jau sāka veidot piektdien, kad pie ieejas promenādē sāka aizdegt svecītes. Gar pludmali visu laiku kursē mazie patruļkuģīši, bet uz ielām ir neparasti daudz policistu un karavīru.

“Es arī esmu policists Beļģijā, un jāsaka – viņi te strādā ļoti akurāti un viņiem ir vairāk līdzekļu, nekā mums Beļģijā,” saka policists Patriks.

Šobrīd gan vietēji iedzīvotāji, gan tūristi bailes neizjūt. “Es nevaru no tā izvairīties – kas notiks, tas notiks. Bet es visumā jūtos droši,” saka Deivids Džūels.

Uz to, ka Nicā pēc Parīzes terora aktiem ir bijusi pastiprināta drošība, norāda daudzi vietējie. „Šī ir viena no visdrošākajām pilsētām Francijā, jo mums ir ļoti daudz videonovērošanas kameru, visur ir policija, pat parastās darbadienās ir ļoti daudz policistu. Es tagad nejūtu nekādas bailes, bet tikai dienas pēc notikuma.. es nezinu, es vēl arvien esmu tajās noskaņās,” saka Žulians.

Tomēr arvien vairāk cilvēku sāk uzdot jautājumus, vai ar šo visu ir bijis pietiekami un kā policija vispār pieļāva smagās automašīnas tuvošanos svētkiem promenādē.

Francūziete Marina no terora akta vietas atradās tikai 200 metru attālumā, panikā viņa slēpās kopā ar vēl 20 cilvēkiem, un nakti pavadīja kāda nepazīstama cilvēka dzīvoklī, jo bijis bail iziet uz ielas.

“Es nesaprotu, kā tā smagā mašīna varēja iebraukt promenādē. Ir ļoti daudz lietu, ko mēs nesaprotam. Es mīlu savu valsti, bet mēs neesam drošībā. Bet mēs neko nevaram padarīt. Kopš Parīzes notikumiem es nekad vairs neeju uz vietām, kur ir daudz cilvēku. Es dzīvoju Lillē, Francijas ziemeļos, kur notika Eiropas futbola čempionāts – es pat nekad negāju uz fanu zonu, lai izvairītos no šādas situācijas,” stāsta Marina.

Ārkārtas stāvokļa režīms ir pagarināts vēl uz trim mēnešiem. Bastiāns Rigauski gan domā, ka tas nelīdzēs: “Es domāju, ka, iespējams, šādas situācijas var atkārtoties. Mēs darīsim visu, lai no tā izvairītos – gan kā valsts, gan vienkārši kā cilvēki.”

Tikmēr Francijas iekšlietu ministrs Bernārs Kazenēvs aicina valsts pilsoņus kļūt par armijas rezervistiem, lai stiprinātu valsts drošību.

Šī nedēļas nogale pēc 14.jūlija, kas parasti ir svinību un ballīšu laiks, šovasar Nicā  ir pavisam citādāka.

Jau ziņots, ka Nicā, ceturtdien, 14.jūlijā, ap plkst.23 pēc vietēja laika kravas auto iebrauca pūlī, kas pulcējas svinēt Bastīlijas ieņemšanas svētkus. Nogalināti 84 cilvēki, arī vairāki bērni. Daudzi cilvēki ievainoti, 18 cilvēki smagā stāvoklī.

Uzbrucējs nošauts. Tas esot 31 gadu vecs Tunisijas izcelsmes Francijas pilsonis, kurš esot bijis policijas redzeslokā, bet ne saistītā ar iespējamām teroristiskām darbībām. Notikušais tiek kvalificēts kā terora akts, un atbildību par to uzņēmies teroristiskais grupējums "Daīš".

Francijā spēkā esošais ārkārtas stāvoklis tiks pagarināts vēl par trim mēnešiem,  izsludinātas trīs dienu sēras. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti