Šoigu Ukrainā apmeklējis Krievijas karaspēka dislokācijas vietas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu Ukrainā apmeklējis Krievijas karaspēka dislokācijas vietas, svētdien pavēstīja Krievijas Aizsardzības ministrija.

Helikopters ar Šoigu aplidojis priekšējās pozīcijas, un ministrs uzklausījis komandieru atskaites.

Tieši kur ministrs viesojies, ministrija neprecizē.

Šoigu vērsis "īpašu uzmanību uz karaspēka vispārējā nodrošinājuma organizāciju, personālsastāva izvietojuma apstākļiem lauka apstākļos, kā arī uz medicīnas un aizmugures vienību darbu", teikts ministrijas paziņojumā.

Iepriekš tika ziņots, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins sestdien apmeklējis kaujās Ukrainā iesaistīto karaspēka vienību apvienoto štābu, kā arī sarīkojis tikšanos ar komandieriem.

Kā skaidro ASV Kara studiju institūts (ISW), Kremlis tādā veidā cenšas parādīt Putinu kā kompetentu kara laika līderi, īpaši uz kritikas fona, kas Putina veikumam kara vadībā izskanējusi no kara atbalstītāju puses.

Kremlim ir svarīgi attēlot Aizsardzības ministriju kā vienotu un efektīvu organizāciju, kā arī uzlabot tās tēlu, lai radītu atsvaru Čečenijas līdera Ramzana Kadirova un algotņu formējuma "Vagner" vadītāja Jevgēņija Prigožina un viņu vadīto struktūru ietekmei, norāda domnīcas analītiķi.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Rudens sākumā Ukrainas pretuzbrukumā no okupantiem atbrīvota lielāka teritorija, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma. Oktobra vidū Ukrainas spēkiem izdevies pietuvoties Hersonas pilsētai, ko nolēmušas pamest okupantu varasiestādes.

10. oktobrī Krievija ar raķetēm īstenoja masīvus uzbrukumus Ukrainas pilsētām, apšaudot civilās infrastruktūras objektus un pilsētu dzīvojamos rajonus. Centieni iznīcināt Ukrainas energoapgādes infrastruktūru turpinājušies arī pēc tam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti