Panorāma

Latviešu kori ieskandina Eiropas dienas Somijā

Panorāma

Panorāma

Pareizticīgo Lieldienas pie Ukrainas aizstāvjiem frontes zonā

LTV no Donbasa: Pareizticīgo Lieldienās vēlas dot cerību, ka gaisma uzvar tumsu

Ukrainā svētdien, 5. maijā, plaši atzīmē pareizticīgo Lieldienas. Desmitiem tūkstošu Ukrainas karavīru šo dienu pavada ne pie ģimenēm, bet ar cīņu biedriem frontē – klāt jau trešās Lieldienas kopš Krievijas pilnapmēra iebrukuma. Latvijas Televīzija Donbasā apmeklēja Ukrainas aizstāvjus, lai redzētu, kā šos svētkus atzīmē viņi. 

Šiem Ukrainas karavīriem pareizticīgo Lieldienas nākas sagaidīt pie frontes līnijas. Karavīriem neatkarīgi no ticības šis ir apceres brīdis. Kristiešiem Lieldienas ir Kristus augšāmcelšanās svētki.

Ukrainas bruņoto spēku kapelāns Oleksandrs saka, ka ar saviem vārdiem vēlas spēcināt un dot cerību.

"Vienmēr saku, ka Kristus augšāmcelšanās no mirušajiem mums dod cerības spēku, ka gaisma uzvar tumsu, ka Dievs uzvar ļaunumu un naidu. Tagad, kad karš, šis naids nāk pie mums, uz mūsu valsti, mūsu mājām, Kristus augšāmcelšanās mums dod cerību, drosmi un spēku, jo arī mēs tagad cīnāmies un karojam ar tumsu," viņš teic.

Otrs kapelāns Jevgēnijs karavīrus, kas vēlas, pasvēta ar svaidāmo eļļu – par katru aizlūdzot, lai viņš būtu pasargāts no visa ļauna. Arī Ukainas bruņoto spēku karavīru Andriju, kuram šis ir jau desmitais kara gads. Pirms demit gadiem cīnījas Doneckas lidostā, pilanpmēra iebrukuma sākumā aizsargāja Harkivu, tagad atkal Donbasā. Pēdējos gados visas Lieldienas pavadītas frontē. Mājās sieva un bērni.

"Esam precējušies astoņus gadus. Vecākajai meitai septiņi gadi. Mazākajai drīz būs gads. Sievai ir grūti vienai audzināt bērnus," atzīst Andrijs. "Tas viņai arī morāli un psiholoģiski grūti, apzinoties, ka esmu karā, varu iet bojā, varu tikt ievainots.

Esmu ticis ievainots vairākkārt. Ir izliets daudz asaru, tomēr viņa saprot, ka ir karš, un tas ir jādara." 

Karavīri atzīst, ka kapelānu klātbūtne ne tikai Lieldienās viņiem ir svarīgs atbalsts. 

Krievijas uzbrukumi Ukrainai nerimst arī svētku laikā.

Abi kapelāni Lieldienās karavīrus apmeklēja arī citās vietās visas dienas garumā. Turpinoties raķešu triecieniem pa Ukrainas pilsētām, karavīri savukārt uztraucas par savām ģimenēm mājās.

"Ļoti aizķēra kapelāna vārdi par ģimeni. Uztrauc tas, kas notiek tur – aizmugurē. Būtu labāk, ja aizmugurē mazāk to raķešu lidotu. Šeit mēs ienaidnieku noturam, bet raķetes ar rokām mēs nevaram apturēt," stāsta Ukrainas bruņoto spēku karavīrs Ivans.

Cīņa būs jāturpina. Priekšā vēl grūti mēneši frontē. Smags karš. Bet cerība un ticība uzvarai ir, jo, kā teic karavīri, ir griba uzvarēt ienaidnieku un ir Rietumu atbalsts. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti