Rinkēvičs par NATO samitu: Svarīgi, lai dalībvalstis parādītu savu vienotību

Londonā otrdien, 3. decembrī, sāksies NATO valstu līderu sanāksme. Tajā piedalīsies arī Latvijas prezidents Egils Levits. Šī tikšanās reize galvenokārt ir veltīta alianses 70. jubilejai. Tādēļ nekādus būtiskus jaunus lēmumus tajā apstiprināt nav plānots. Tomēr ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”) uzskata, ka būtu svarīgi, lai NATO dalībvalstis parādītu savu vienotību.

Daudzi to vēros ar lielu interesi, ņemot vērā neseno izteikumu apmaiņu starp dažādu valstu līderiem.

Edgars Rinkēvičs: Par gaidāmo NATO samituArtjoms Konohovs

   “Galvenais signāls ir, ka transatlantiskās saites ir spēcīgas, ka par spīti dažādām domstarpībām līderi ir apņēmības pilni tās stiprināt. Otra lieta ir, ka mēs sagaidām, ka tomēr būs nopietna diskusija un mudinājumi aizsardzības izdevumu ziņā. Un te jāsaka atkal: var paskatīties, cik valstu izpilda 2% [no iekšzemes kopprodukta aizsardzībai] kritēriju, un var paskatīties, par cik miljardiem šobrīd ir palielināti alianses kopējie izdevumi aizsardzības jomā,” sacīja Rinkēvičs.  

  “Es zinu, ka diezgan daudzi pēc pagājušās nedēļas runā arī Baltijas un Polijas aizsardzības plāniem. Atkal - kā tas izskanēja ne gluži atbilst tam, kas notiek dabā. Gan Baltijas valstīm, gan Polijai, gan dienvidu flangam, piemēram, Turcijai, Rumānijai, Bulgārijai, aizsardzības plāni jau šobrīd ir. Un, protams, ļoti labi būtu, ja dažu valstu līderu retorika nebūtu tik asa kā vienu otru reizi pirms tam. Un šeit, kā jūs zināt, ir vairāk par vienu vai diviem prezidentiem. Nu jau mums ir tāds klubs izveidojies,” sacīja Rinkēvičs.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti