Makrons paziņo, ka NATO vajadzīgs modinātājzvans

NATO ir bijis vajadzīgs modinātājzvans, lai sāktu diskusijas par aliansei stratēģiski svarīgiem jautājumiem. Par to paziņojis Francijas prezidents Emanuels Makrons, kurš šodien Parīzē uzņēma NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu. Francijas prezidents pēdējā laikā saņēmis gana daudz kritikas par NATO dzīvotspējas kritizēšanu. Arī šīsdienas sarunās Makrons savus iepriekšējos izteikumus ir aizstāvējis.

Makrons paziņo, ka NATO vajadzīgs modinātājzvansUģis Lībietis

  Novembra sākumā Francijas prezidents Emanuels Makrons satricināja Ziemeļatlantijas aliansi, paziņojot, ka NATO ir piedzīvojusi ''smadzeņu nāvi'', jo starp Amerikas Savienotajām Valstīm un pārējām NATO dalībvalstīm nenotiekot absolūti nekāda koordinācija stratēģisku lēmumu pieņemšanā. Turklāt pēc Makrona domām būtu nepieciešams lielāku uzmanību pievērst tieši Eiropas drošības jautājumiem. Šeit jāatgādina, ka Emanuels Makrons vienmēr ir aktīvi iestājies arī par Eiropas Savienības armijas izveidi.

  Makrona izteikumi lika reaģēt NATO ģenerālsekretāram Jensam Stoltenbergam, kurš iepriekš uzsvēris, ka alianse ir spēcīga, elastīga un spējīga pielāgoties mūsdienu drošības izaicinājumiem. Šo viedokli viņš atkārtoja arī šodien Parīzē, kur bija ieradies uz tikšanos ar Makronu. Pēc Stoltenberga vārdiem NATO ir vienīgā starptautiskā institūcija, kas spēj rūpēties par transatlantisko drošību.

  "Eiropas Savienība nevar aizsargāt Eiropu. Eiropas vienotība nevar aizstāt transatlantisko vienotību, jo spēcīga Eiropas Savienība un spēcīga NATO ir vienas monētas divas puses. Abas ir nepieciešamas, lai Eiropā turpinātos brīvība un labklājība," pauda Stoltenbergs.

  No savas puses Emanuels Makrons šodien aizstāvēja iepriekš kritizētos izteikumus par NATO ''smadzeņu nāvi'', norādot, ka ir sasniedzis vēlamo rezultātu un diskusijas vismaz ir sākušās. "Pēdējie divi samiti galvenokārt bija veltīti tam, lai runātu par to, kā samazināt izmaksas Amerikas Savienotajām Valstīm. Taču aktualizētie jautājumi joprojām ir atvērti un mums joprojām nav atbilžu – miers Eiropā, attiecības ar Krieviju, Turcijas jautājums un kurš galu galā ir alianses ienaidnieks? Kamēr mēs neesam atbildējuši uz šiem jautājumiem, mums nevajadzētu runāt par izmaksu dalīšanu. Varbūt diskusiju turpināšanai mums bija nepieciešams modinātāja zvans?" tā Makrons.

  Emanuels Makrons šodien aizstāvēja arī savu iepriekš izteikto aicinājumu izveidot darbotiesspējīgas attiecības ar Krievijas prezidentu Vladimiru Purinu. Makrons uzskata, ka ar Maskavu ir nepieciešams spēcīgs un prasīgs dialogs, kurā nebūtu nekāda naivuma vai neuzmanības. Francijas prezidents arī aicinājis nodrošināt, lai Eiropas valstis būtu iesaistītas sarunās par jaunu līgumu, kas ierobežotu ASV un Krievijas rīcībā esošo vidēja darbības rādiusa raķešu izplatību.

  Sagaidāms, ka šie jautājumi no jauna tiks aktualizētu jau nākamajā nedēļā Londonas tuvumā gaidāmajā NATO valstu samitā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti