Rīga zaudē Bratislavai cīņā par Eiropas Nodarbinātības aģentūras mājvietu

Eiropas Nodarbinātības aģentūra atradīsies Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā, ceturtdien Luksemburgā lēma Eiropas Savienības (ES) sociālo lietu ministri.

Arī Rīga bija starp pilsētām, kas pretendēja uz jaunās Eiropas Nodarbinātības aģentūras mājvietu. Tomēr Bratislava izrādījās spēcīgāka, jo tajā nav nevienas ES aģentūras.

Bratislava jau piekto reizi mēģināja panākt kādas ES iestādes izvietošanu tajā, un šoreiz tas tai izdevās.

Labklājības ministre Ramona PetravičaArtjoms Konohovs

  Viens no Bratislavas galvenajiem trumpjiem cīņā par Eiropas Nodarbinātības aģentūras izvietošanu vienlaikus bija arī viens no Rīgas lielākajiem trūkumiem. Proti, Slovākijas galvaspilsētā līdz šim nav bijis nevienas Eiropas Savienības iestādes. Turpretī Rīgā kopš 2011. gada ir BEREC - Eiropas Elektronisko sakaru aģentūra. Tā ir neliela aģentūra, kas koordinē elektroniskās komunikācijas regulatoru darbu.

  Labklājības ministre Ramona Petraviča ("KPV LV") pēc balsojuma atzina, ka Bratislavas uzvara bija sagaidāma.

  Ministre stāstīja, ka nenožēlo Rīgas piedalīšanos procedūrā. "Esam sevi parādījuši, ka nestāvam malā, bet rīkojamies un vēlamies iegūt savu noteiktu pozīciju Eiropas valstu vidū," sacīja ministre.

  Viņa teica, ka ieguvusi jaunu pieredzi, lai nākamajā reizē izcīnītu iespēju izmitināt kādu ES iestādi.

  Rīga zaudē Bratislavai cīņā par Eiropas Nodarbinātības aģentūras mājvietuArtjoms Konohovs

   Ideja par to, ka Latvijai būtu jāiesaistās cīņā par nodarbinātības aģentūras izvietošanu Rīgā, radās vēl iepriekšējās valdības laikā. Toreiz labklājības ministrs bija Jānis Reirs (“Vienotība”). Satikts Luksemburgā pirms finanšu ministru sanāksmes, Reirs atzina, ka mūsu valstij bija grūti sacensties ar Slovākijas valdības dāsno finanšu piedāvājumu.

   “Slovākijas piedāvājums bija ļoti labs. Viņi piedāvāja izvietošanā investēt 20 miljonus eiro, lai šo aģentūru izveidotu. Mēs tādam piedāvājumam līdzās stāvēt nevarējām. Un es varu apsveikt Slovākiju ar to, ka viņiem arī būs kāda no Eiropas aģentūrām,” sacīja Reirs.

   Eiropas Nodarbinātības aģentūra uzsāks darbu šā gada oktobrī. Sākotnēji tā atradīsies Briselē un tiks pārvietota uz Bratislavu, tiklīdz tas būs iespējams.

   Iestādē strādās aptuveni 140 darbinieki, un tās gada budžets būs 50 miljoni eiro. Tieši tādēļ valstis sacentās par šīs aģentūras izvietošanu, jo lielākā daļa no tās budžeta tiks tērēta tur, kur tā atradīsies.

   Eiropas Nodarbinātības aģentūra izveidota, jo iedzīvotājiem, uzņēmumiem un iestādēm mēdz būt grūti izprast visus citas valsts darba tirgus, sociālās apdrošināšanas un pensiju sistēmas nianses. Informācija par to nav brīvi pieejama. Paredzēts, ka aģentūra sniegs informāciju un palīdzēs koordinēt tās apmaiņu starp dažādām dalībvalstīm

   Tāpat jaunā aģentūra palīdzēs dažādu valstu darba inspekcijām veikt kopīgas pārbaudes, lai atklātu, piemēram, nelegālo ārvalstnieku nodarbināšanu vai citus pārkāpumus.

   Eiropas Savienības sociālo lietu komisāre Marianna Teisena ir pārliecināta, ka jaunā iestāde palīdzēs ieviest skaidrību.

   “Kam gan ir nepieciešami jauni un labi noteikumi, ja tie netiek ievēroti? Tādēļ es vienmēr esmu teikusi, ka godīgā darba tirgū ir vajadzīgi skaidri un godīgi noteikumi, kurus var īstenot dzīvē. Manuprāt, mēs esam padarījuši noteikumus skaidrākus un godīgākus, bet tagad mums ir jāpanāk, ka tie tiek ievēroti.

   Ja tiesības un pienākumi paliks tikai uz papīra, tad iedzīvotāji no tā neko neiegūs,” uzsvēra komisāre.

   Tāpat Nodarbinātības aģentūra atbildēs arī par kopīgu pārbaužu koordinēšanu starp vairākām Eiropas valstīm, lai atklātu, piemēram, nelegālu ārzemnieku nodarbināšanu un citus pārkāpumus.

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Pasaulē
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti