Panorāma

LPS vadībā A.Jaunsleini nomaina G.Kaminskis

Panorāma

Prezentē kompetencēs balstītu izglītību skolās

Barselona sēro un mēģina atgūties no traģēdijas

REPORTĀŽA no Barselonas: Pilsēta cenšas atgriezties ierastajā dzīves ritmā

Barselona visiem spēkiem cenšas atgriezties ierastajā dzīves ritmā pēc ceturtdien notikušā terorakta. Lidostas darbinieki atteikušies no streika, durvis atver kafejnīcas un bāri.

“Sākumā man šķita, ka šo ielu pagaidām nevajadzētu atvērt, bet tagad es saprotu – ja mēs visu šī notikuma dēļ nobloķēsim, tas dos viņiem iemeslu uzbrukumus turpināt,” sacīja Barselonas iedzīvotājs Aguss Sančess.

“Jā, traģēdija notika, bet mums ir jādzīvo tālāk. Te ir Barselona! Visai pasaulei ir jāredz, ka mums nav bail un ka mēs nemainīsim savu dzīvesveidu,” norāda vēl viens Barselonas iedzīvotājs Dario Rodrigess.

Savukārt itāliete Sesilija Nigera no Milānas uzsver, “ja paliktu mājās, viņi uzvarētu”. “Nevar zināt, kur notiks uzbrukums – esmu no Itālijas, no Milānas, terorakts varētu notikt arī tur. Var uzbrukt Francijai, Lielbritānijai – vai tādēļ tagad nevajadzētu ceļot?” viņa retoriski jautā.

Arī Barselonā dzīvojošā latviete Sanita Saliņa stāsta, ka pēc terorakta pie viņas mājās patvērās piecas tūristes. Viņas pie Saliņas palikušas līdz vēlam vakaram, jo baidījušās doties mājās.

“Visi šobrīd runā par to, ka policija ļoti labi dara savu darbu. Viņi ātri reaģēja. Bet vispār es izjūtu apjukumu. Tagad ir grūti spriest un par šo visu runāt,” norādīja Barselonas iedzīvotāja Aura Espinoza. Līdzīgu viedokli izsaka Lūkass Romero. “No vienas puses, visi gaidīja, ka te varētu notikt terorakts, mūsu drošības iestādes par to runāja. Bet mēs negaidījām, ka tas varētu notikt tik drīz un te – ielā, kur ir cilvēki no visas pasaules. Īstenībā mēs ar draugiem pat nesen spriedām par to, tieši kuru vietu teroristi varētu izvēlēties, bet tik un tā esmu pārsteigts,” norāda Romero.

Jau ziņots, ka 17.augustā teroristu uzbrukumā Barselonā ir gājuši bojā 13 cilvēki un vēl aptuveni 100 ir cietuši. Atbildību par notikušo ir uzņēmusies teroristiskā organizācijas “Daīš” jeb “Islāma valsts”. Policija pagaidām nav apstiprinājusi, vai uzbrucēji patiešām pieder šai teroristu organizācijai. 

Vēlāk naktī uz 18.augustu netālu kūrortpilsētā Kambrilsā policija ir nošāvusi vēl piecus teroristus. Viņu uzbrukuma rezultātā gājusi bojā kāda sieviete.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti