Pētījums: Visneaizsargātākā valsts pret Krievijas ietekmi Centrāleiropā – Ungārija

Ungārija ir tā Centrāleiropas valsts, kas ir visneaizsargātākā pret Krieviju, secināts slovāku zinātnieku pētījumā. Tas tiek saistīts ar Ungārijas valdības un arī opozīcijas spēku prokrievisko nostāju.

Slovāku pētnieki izanalizējuši, cik uzņēmīgas ir Centrāleiropas valstis pret Krievijas centieniem palielināt savu ietekmi reģionā, izmantojot gan propagandu, gan ekonomisko un enerģētikas politiku, gan atbalstu dažādam radikālām partijām Eiropā. 

Salīdzinot četras Centrāleiropas valstis, konstatēts, ka visneaizsargātākā pret Krievijas ietekmi ir Ungārija.

Ungāriju par visatvērtāko Krievijas ietekmei padara politiskā vide valstī un Ungārijas premjera Viktora Orbāna nostāja, pie kura jau divas reizes pēdējos gados viesojies Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Bet arī lielākā opozīcijas partija Ungārijā ir ar prokrievisku nostāju un ilgu laiku atbalstīja Ukrainas separātistus.

Tāpēc arī valdība neveic pretpasākumus, lai mazinātu Krievijas propagandas apjomus Ungārijā. Situāciju pasliktina arī tas, ka mediju īpašnieki galvenokārt ir valdību atbalstoši oligarhi, kas ietekmē mediju saturu – tā uzskata pētnieki.

Tomēr Ungārijas sabiedrība ir salīdzinoši pozitīvi noskaņota pret Eiropas Savienību – un tas mazliet sabalansē situāciju.

Otra šajā sarakstā ir Slovākija, un tas ir enerģētiskās atkarības dēļ no Krievijas – valsts labi nopelna no Krievijas gāzes tranzīta caur Slovākiju. Čehija ir mazāk neaizsargāta, bet pētnieki uzsver tās prezidenta atklāti prokremlisko nostāju.

Savukārt Polija, par spīti tās pašreizējās valdības ļoti eiroskeptiskajai nostājai un pat konfliktiem ar Briseli, tiek vērtēta kā mazāk neaizsargāta pret Krievijas ietekmi. Tas ir lielā mērā pateicoties sāpīgākai vēsturiskajai pieredzei ar Krieviju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti