Pētījums: ES atjaunojamo energoresursu izmantošana elektroenerģijas ražošanā apsteigusi fosilos avotus

Eiropas Savienība (ES) elektroenerģijas ražošanā šī gada pirmajā pusē vairāk izmantojusi atjaunojamos enerģijas avotus, piemēram, vēju un sauli nekā fosilos kurināmos. Uz to savā trešdien publicētajā pētījumā norādījusi Londonā bāzētā domnīca "Ember". Tikmēr Polija apsteigusi Vāciju, kļūstot par valsti, kas ES elektroenerģijas saražošanā izmanto visvairāk ogļu.

Pētījums: ES atjaunojamo energoresursu izmantošana elektroenerģijas ražošanā apsteigusi fosilos avotusRihards Plūme

Pētījumā secināts, ka šī gada pirmajā pusē no atjaunojamiem enerģijas avotiem – vēja, saules, hidroenerģijas un bioenerģijas – tika saražoti 40% no ES elektroenerģijas, savukārt no fosilā kurināmā – 34%.

Kā aprēķinājusi domnīca, no atjaunojamiem enerģijas avotiem saražotās elektroenerģijas daudzums dalībvalstīs laika posmā no janvāra līdz jūnijam pieaudzis par 11%. To veicinājušas jaunas vēja un saules enerģijas iekārtas un labvēlīgie apstākļi gada sākumā.

Eksperti gan norāda, ka pārmaiņu temps dažādās valstīs bijis atšķirīgs.

Piemēram, kamēr ogļu izmantošanas pakāpeniska pārtraukšana bija redzama visā blokā, to izmantošanai ES samazinoties par 32%, Polija kļuva par lielāko ogļu ražotāju Eiropā, apsteidzot Vāciju. Pirmo reizi Vācija ogļu stacijās saražojusi mazāk elektroenerģijas nekā Polija.

Polija tagad saražo tikpat daudz no oglēm radītas enerģijas kā pārējās 25 bloka dalībvalstis kopā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt