Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Piedāvā starptautisku līgumu cīņai ar pandēmijām

Vācija aviopasažieriem pieprasa negatīvu Covid testu

Pēc ieceļošanas Itālijā piecas dienas būs jāpavada karantīnā; stingrāki ieceļošanas noteikumi arī Vācijā

Visiem ieceļotājiem Vācijā no otrdienas ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, bet vēl stingrākas prasības grasās ieviest Itālija: visiem iebraucējiem, arī no Eiropas Savienības dalībvalstīm, pēc ieceļošanas Itālijā piecas dienas būs jāpavada karantīnā.

ĪSUMĀ:

  • Vācijā ieceļotājiem būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests.
  • Itālijā pēc ieceļošanas prasīs ievērot piecu dienu karantīnu.
  • Ierobežojumu mērķis ir samazināt ceļošanu Lieldienu laikā.

No otrdienas visiem aviopasažieriem, kuri lido uz Vāciju, pirms iekāpšanas lidmašīnā ir nepieciešams negatīvs Covid-19 tests. To paziņojusi Vācijas valdība, kas vienlaikus noteikusi pastiprinātu kontroli arī uz sauszemes robežām.

Lieldienas bez ceļojumiem

Šāds solis sperts, lai ierobežotu vīrusa izplatību Lieldienu brīvdienu laikā, kad daudzi cilvēki dodas ceļojumos. Tuvojoties Lieldienām, arvien vairāk Eiropas valstu pauž satraukumu par to, ka pastiprināta iedzīvotāju ceļošana varētu veicināt straujāku koronavīrusa izplatību.

Īpaši aktuāli tas ir laikā, kad veselības eksperti brīdina par trešo slimības uzliesmojuma vilni. Bažas galvenokārt izraisa jaunais lipīgākais koronavīrusa variants, kas pirmo reizi tika atklāts Lielbritānijā.

Latvijas Radio korespondents Uģis Lībietis par Vācijas un Itālijas lēmumiem
00:00 / 03:06
Lejuplādēt

Tieši tāpēc Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers paziņojis, ka tiks pastiprināta robežkontrole uz Vācijas robežām, visiem ieceļotājiem būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests.

“Visu šo ierobežojumu mērķis ir novērst vīrusa iekļūšanu Vācijā. Tuvāko nedēļu laikā uz robežām mēs rīkosimies šādi – visiem, kuri ieceļos Vācijā ar lidmašīnu, būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests. Aviosabiedrībām uzlikts par pienākumu pārvadāt tikai pasažierus, kuriem ir šāds tests.

Lai arī Šengenas zonā nav robežkontroles, Vācijas policija pārbaudīs visas personas, kuras ieceļo no trešajām valstīm un izlases kārtībā arī ieceļotājus no Šengenas zonas,” pavēstīja Zēhofers.

Itālijā stingra karantīna

Covid-19 testam jābūt veiktam ne vēlāk kā 48 stundas pirms izlidošanas uz Vāciju, par testu ceļotājiem jāmaksā pašiem. Prasība būs spēkā līdz maija vidum, bet var tikt pagarināta.

Ierobežojumi attieksies arī uz sauszemes transportu. Ieceļotāji tiks pārbaudīti 30 kilometru platā pierobežas zonā. Par noteikumu pārkāpšanu neviens no valsts netikšot izraidīts, bet policijai būs tiesības piemērot soda naudas. Pilnīgi visu transportlīdzekļu pārbaudes saglabāsies uz Vācijas robežas ar Čehiju, bet, ieceļojot no paaugstinātā riska zonas, piemēram, Francijas, būs jādodas karantīnā.

Piecu dienu karantīnu visiem ieceļotājiem no Eiropas Savienības gatavojas ieviest arī Itālija. Prasība par karantīnas ievērošanu līdz šim attiecās tikai uz trešo valstu pilsoņiem, bet tagad arī visiem iebraucējiem no ES valstīm būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, tad jādodas piecu dienu karantīnā, pēc kuras jāveic otrs tests.

Sākot no sestdienas, Itālijā uz trim dienām tiek piemērota stingrā karantīna un pārvietošanās ierobežojumi. Tie gan neattieksies uz ceļojumiem uz lidostu, tādējādi dodot iespēju iedzīvotājiem doties atpūtas braucienos uz ārvalstīm.

"Pfizer" palielinās piegādes

Otrdiena nesusi arī vairākas jaunas ziņas par vakcīnām. Piemēram, Vācijas galvaspilsētas Berlīnes varas iestādes ir apturējušas par 60 gadiem jaunāku cilvēku vakcināciju ar kompānijas “Astra Zeneca” ražoto vakcīnu.

Šāds lēmums pieņemts pēc kārtējiem ziņojumiem par asins trombu konstatēšanu vakcinētajām personām. Īpaši lielam riskam esot pakļautas gados jaunas sievietes. Kā paziņojusi Berlīnes veselības senatore Dileka Kalaiči, tiks gaidīts medikamentu regulatora nākamais ziņojums.

Kamēr “AstraZeneca” ir kritusi Eiropas Savienības nežēlastībā par nespēju izpildīt savus solījumus par vakcīnu piegādēm, vācu uzņēmums “BioNTech” paziņojis, ka kopā ar savu ASV partneri, kompāniju “Pfizer” līdz gada beigām saražos 2,5 miljardus vakcīnu. Tas ir aptuveni par 25% vairāk, nekā sākotnēji gaidīts.

Kompāniju paziņojumā norādīts, ka ražošanas kapacitāti izdosies palielināt pēc jaunas ražotnes atvēršanas Vācijas pilsētā Marburgā. Pirmā vakcīnu partija no šīs ražotnes gaidāma jau aprīļa otrajā pusē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti