Pakistānas vēlēšanās vadībā bijušā kriketa izlases kapteiņa Imrana Kāna partija

Pirmie balsu skaitīšanas rezultāti Pakistānas vēlēšanās liecina, ka šobrīd vadībā ir bijušā kriketa izlases kapteiņa Imrana Kāna partija “Pakistānas Taisnīguma kustība” (PTI), vēsta ārzemju mediji.

PTI sola uzcelt "jaunu Pakistānu", apkarojot korupciju, sakārtojot apkārtējo vidi un izveidojot islāma labklājības valsti. 

Pēc neoficiāliem datiem no 47% vēlēšanu iecirkņiem PTI šobrīd ir vadībā 114 no 272 vēlēšanu apgabaliem. Otrā vadošā partija ir “Pakistānas Musulmaņu līga” - Navaz” (PML-N) ar vairākumu 64 vēlēšanu apgabalos, vēsta Pakistānas laikraksts “Rītausma”.

Gaidāms, ka abu starpā būs sarežģītas sarunas par koalīcijas veidošanu. Paredzama arī liela militāristu ietekme.

Tehnisku iemeslu dēļ oficiālo rezultātu paziņošana kavējas. Kāna sāncenši apgalvo, ka notikusi iejaukšanās balsu skaitīšanā ar mērķi vēlēšanas sabotēt. Pakistānas vēlēšanu komisija iejaukšanos noliedz, kavēšanos skaidrojot ar problēmām rezultātu skaitīšanas sistēmā, vēsta raidorganizācija “Al Jazeera”.

Konteksts:

25. jūlijā notika Pakistānas parlamenta vēlēšanas, kurās uzspridzinājās terorists pašnāvnieks, nogalinot 28 cilvēkus. Vēlēšanās ir divas vadošās partijas -  “Pakistānas Taisnīguma kustība” un “Pakistānas Musulmaņu līga - Navaz”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti