Pakistānā parlamenta vēlēšanas aizēno terorista sarīkots sprādziens

Pakistānā trešdien, 25.jūlijā, notiek parlamenta vēlēšanas, kuras jau tiek dēvētas par vienām no netīrākajām vēlēšanām valsts vēsturē.

Par vēlēšanu favorītu tiek uzskatīts bijušais kriketa izlases kapteinis Imrāns Kāns un viņa vadītā partija, kas sola uzcelt "jaunu Pakistānu", apkarojot korupciju, sakārtojot apkārtējo vidi un izveidojot islāma labklājības valsti. Kānam pretī stājas gāztā premjerministra Navaza Šarifa Pakistānas musulmaņu līga.

Priekšvēlēšanu laikā izskanējušas ziņas par mēģinājumiem ietekmēt šīsdienas balsojuma gaitu, vislielākās apsūdzības veltot militāristiem, kuri ilgstoši pārvaldījuši valsti un kuri, iespējams, atbalsta tieši Imrānu Kānu. Tāpat aktivizējušās radikālās reliģiskās partijas.

Vēlēšanu norisi aizēnojis pašnāvnieka terorista sarīkots sprādziens pie viena no vēlēšanu iecirkņiem Kuettas pilsētā  Baločistānas štatā. Tajā dzīvību zaudējuši vismaz 28 cilvēki.

Pēdējās nedēļās pirms vēlēšanām vardarbība Pakistānā ir pastiprinājusies un nogalināti ir vairāk nekā 180 cilvēki, tostarp arī trīs parlamenta deputātu kandidāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti