Navaļnijs izvirzīts kā kandidāts Krievijas prezidenta vēlēšanās

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs izvirzīts kā kandidāts Krievijas prezidenta vēlēšanās. To izdarījušas vairākas vēlētāju iniciatīvas grupas, ko svētdien, 24.decembrī, viņa atbalstītāji organizēja pārdesmit pilsētās visā Krievijā.

Navaļnijs izvirzīts kā kandidāts Krievijas prezidenta vēlēšanāsGints Amoliņš
Pats Navaļnijs uzrunā Maskavā paziņoja, ka ir gatavs uzvarēt, bet, ja varasiestādes tomēr neapstiprinās viņa kandidatūru, aicināja boikotēt prezidenta vēlēšanas.  

Navaļnijs saskaņā ar likumu nevar kandidēt vēlēšanās, jo viņam ir notiesājošs spriedums un piespriests nosacīts cietumsods par krāpšanu. 41 gadu vecais Navaļnijs šo lietu uzskata par politiski motivētu.

Viņš cer ar aktīvām kampaņām reģionos radīt spiedienu uz valdību un Centrālo vēlēšanu komisiju viņu tomēr pielaist pie vēlēšanām.

Tādēļ svētdien 20 Krievijas pilsētās Navaļnijs organizēja vēlētāju iniciatīvas grupu sanāksmes. Saskaņā ar likumu personu var izvirzīt kandidēšanai prezidenta vēlēšanās, ja to atbalsta iniciatīvas grupa, kurā ir vismaz 500 cilvēku. Navaļnijs norādījis, ka pietiekami, ja to sekmīgi izdodas izdarīt kaut vienā pilsētā, tomēr spiediena palielināšanai viņš organizēja uzreiz pārdesmit sanāksmes.

Navaļniju ar pietiekamu balsu skaitu par kandidātu izvirzījuši viņa atbalstītāji Vladivostokā, Irkutstkā, Novosibirskā un citās pilsētās. Centrālais pasākums notika Maskavā, kur „par” Navaļnija izvirzīšanu nobalsoja visi 742 atbalstītāji, kas bija reģistrējušies iniciatīvas grupā galvaspilsētā.

Viņi pulcējās neierastos apstākļos – Maskavas upes krastos lielā teltī, kas uzslieta sniega klātā pludmalē dabas parkā Serebrjanij Bor galvaspilsētas nomalē.

Pēc balsojuma par izvirzīšanu Navaļnijs uzrunā tajā pašā teltī sevi nosauca par „visas Krievijas kandidātu” un kritizēja pašreizējo prezidentu Vladimiru Putinu.

 „Mēs esam gatavi, un uzvarēsim šajās vēlēšanās! Ir viens izteikums, kas mums visiem ir ļoti apnicis, proti, ka „nav taču citu reālu kandidātu izņemot Putinu”. Ir vēl viens reāls kandidāts, un viņu izvirzīja „Serebrjanij Bor” parkā pludmalē numur trīs,” paziņoja Navaļnijs.

„Mēs ejam uz vēlēšanām, lai uzvarētu. Jūs, Vladimir Putin, esat pārvērtis šo valsti par avotu bagātības audzēšanai pašam sev, savai ģimenei un saviem draugiem. Tādēļ jums vairs nevajadzētu būt prezidentam. Jūs esat slikts prezidents. Jums nav pozitīvas programmas. Jūs nemākat vadīt valsti,” pauda Navaļnijs.

„Šajās vēlēšanās mēs jums metam izaicinājumu, un esam apņēmušies uzvarēt!” uzsvēra opozicionārs.

Maskavas un citās pilsētās rīkotajās iniciatīvas grupu sanāksmēs bija klāt arī Centrālās vēlēšanu komisijas pārstāvji. Tā solījusi izvērtēt iesniegtos dokumentus un lemt par to reģistrēšanu vai atteikšanu reģistrēt. Vēlēšanu komisija nostāja līdz šīm bijusi, ka Navaļnijs sodāmības dēļ nevar kandidēt. Viņš savukārt aicināja Krievijas iedzīvotājus vēlēšanas boikotēt, ja viņam neļaus kandidēt.

Vienlaikus svētdien Maskavā notika vēl viens opozīcijas rīkots pasākums ar nosaukumu „Diena par brīvām vēlēšanām”. To organizē Maskavas Krasnoseļskas rajona deputāti ar citu opozīcijas līderi Iļju Jašinu priekšgalā. Pasākumā piedalījās vairāki simti cilvēku un kaut bija ievērojama policijas klātbūtne, tas aizritējis bez ievērojamiem incidentiem. Akcijas rīkotāji pieprasīja, lai visiem kandidātiem ir vienlīdzīgas iespējas piedalīties prezidenta vēlēšanās un vienlīdzīga piekļuve masu medijiem

Krievijas prezidenta vēlēšanas notiks 18.martā, Putins kandidēs uz ceturto termiņu amatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti