Maskavā gaidāmi kārtējie opozīcijas protesti

Krievijas galvaspilsētā Maskavā sestdien, 10. augustā, notiks kārtējā protesta akcija, kuras dalībnieki pieprasa brīvas un godīgas Maskavas domes vēlēšanas un tiesības tajās piedalīties arī iepriekš noraidītajiem opozīcijas kandidātiem.

Akcijas rīkotāji pieteikumā norādījuši, ka maksimālais dalībnieku skaits varētu sasniegt 100 000 cilvēku. Līdzīgi kā pagājušajā nedēļā arī sestdien Maskavas varas iestādes paralēli protestiem rīko bezmaksas muzikāli gastronomisku festivālu.  

Atšķirībā no iepriekšējām nedēļas nogalēm šīsdienas protesta akciju Saharova prospektā Krievijas galvaspilsētas vadība ir saskaņojusi.

Izvēlētajai pasākuma norises vietai ir piekrituši vairums no opozīcijas pārstāvjiem.

Dažas dienas pirms gaidāmā mītiņa par savu dalību šajā akcijā paziņoja arī populārais krievu žurnālists un blogeris Jurijs Duģs, kurš aicinājis līdzīgi rīkoties arī aptuveni divarpus miljonus savu sekotāju internetā.

Maskavā gaidāmi kārtējie opozīcijas protestiUģis Lībietis

Pēc viņa vārdiem, ja ielās pret policijas visatļautību izietu kaut vai pieteiktie 100 000 cilvēku, tas būtu ļoti spēcīgs signāls. Turklāt ielās varot iziet ne tikai neatkarīgo deputātu amata kandidātu atbalstītāji, jo neviens nedrīkstētu atbalstīt varas iestāžu rīcību pēdējo nedēļu laikā.

Iepriekšējās protesta akcijās aizturētos jauniešus Jurijs Duģs nosaucis par jauno politieslodzīto paaudzi.

Maskavas varas iestādes gan ir aizliegušas šīsdienas protestu laikā rīkot koncertu, piedraudot ar saskaņojuma atcelšanu, ja šī prasība netiks ievērota.

Līdzīgi kā pagājušajā nedēļā arī sestdien paralēli opozīcijas protesta akcijai Gorkija parkā notiks pilsētas vadības rīkots muzikāli gastronomisks festivāls “Meat&Beat”. Pagājušajā sestdienā -  laikā, kad notika protesta akcijas dalībnieku aizturēšana -, pilsētā notika cits festivāls “Shashlik Live”, uz kuru, kā apgalvo tā rīkotāji, ieradās 305 000 cilvēku, kas ir vairāk nekā pasaules lielākajos festivālos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti