Pasaules panorāma

Migranti uz robežas netiek ne uz priekšu, ne atpakaļ

Pasaules panorāma

Arī Ukrainā stiprina robežas

Lietuvas viceministrs: rūpīgi jāseko notiekošajam Baltkrievijā

Lietuvai bažas par jaunu migrantu pieplūduma maršrutu atvēršanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Šonedēļ izskanējušas ziņas, ka vairākas aviokompānijas pārtraukušas migrantu vešanu no Tuvo Austrumu valstīm uz Baltkrieviju, bet Lietuva raizējas, ka Aleksandra Lukašenko režīms varētu atklāt jaunus migrantu pievešanas maršrutus.

Par šīm bažām LTV raidījumam “Pasaules panorāma” pastāstīja Lietuvas iekšlietu ministra vietnieks Kēstutis Lančinsks.

Lietuvā jau vasarā sāka izjust migrācijas spiedienu, tādēļ arī šobrīd ļoti cieši seko līdzi notiekošajam.

Pēdējās dienās ziņots, ka Turcijas varasiestādes aizliegušas uzņemt Irākas, Sīrijas un dažu citu valstu pilsoņus lidmašīnu reisos uz Baltkrieviju. Līdz ar to Minskā vairs nevajadzētu ierasties reisiem ar migrantiem, kas plāno nelegāli šķērsot robežu, lai iekļūtu Eiropas Savienībā.

Ir ziņas par repatriācijas lidojumiem no Minskas uz Irāku, kas varētu sākties šonedēļ. Tomēr Baltkrievijā joprojām iestrēguši tūkstošiem migrantu.

Kurdu migranti Minskā
Kurdu migranti Minskā

“Ziņas par lidojumu aizliegumu un repatriācijas lidojumiem ir tikai ziņas. Tās parādījās tikai pirms pāris dienām, mums rūpīgi jāvēro, un tad redzēsim, vai tas tiešām notiek vai šie reisi tiek atcelti, un vai cilvēki tiek evakuēti. Un tikai tad mēs varam runāt par kāda veida svarīgu pavērsienu šajā situācijā. Patlaban mēs tikai klausāmies ziņas un novērojam situāciju,” stāsta Lančinsks.

“Baltkrievijā joprojām ir liels skaits cilvēku. Un cik saprotam, Baltkrievijas režīms atvēris jaunus maršrutus.”

Uz jautājumu, cik reāli ir ar repatriācijas reisiem nogādāt atpakaļ tūkstošiem migrantu, kas pašlaik uzturas Baltkrievijā, Lietuvas pārstāvis atbild, ka tādēļ ir jāvēro un jāanalizē situācija.

KONTEKSTS:

2021. gada vasarā ievērojami palielinājās migrantu skaits, kas no Baltkrievijas cenšas nelikumīgi iekļūt Latvijas, Lietuvas un Polijas teritorijā. Lielākā daļa migrantu ir ieradušies no Irākas.

Baltijas valstu un Polijas amatpersonas norādīja, ka Baltkrievijas varas iestādes apzināti neliek šķēršļus robežas šķērsošanai, lai tādējādi sodītu šīs valstis par atbalstu Baltkrievijas opozīcijai un sankcijām pret Aleksandra Lukašenko režīmu.

Eiropas Savienība šādu rīcību raksturo kā hibrīdkara izvēršanu un sola palīdzēt stiprināt ES ārējo robežu.

8. novembrī liela migrantu grupa sapulcējās pie Baltkrievijas robežas ar Poliju, mēģinot iekļūt Eiropas Savienības teritorijā, bet Polija atsakās ielaist šos cilvēkus, jo uzskata, ka viņi ir nevis bēgļi, bet gan "tūristi", kas brīvprātīgi ieradušies Baltkrievijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti