Lietuva: Krievijas izlūkdienesti pastiprina savas aktivitātes

Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējušies arī vairāk nekā 20 karavīru NATO starptautiskajā bataljonā. Ir ieviesti karantīnas pasākumi. Lietuva vienlaikus uzsver, ka uzliesmojums nemaina ģeopolitisko situāciju, un norāda, ka Krievijas izlūkdienesti pastiprina savas aktivitātes.

Koronavīrusa uzliesmojums skāris arī Vācijas vadīto NATO bataljonu Lietuvā. Inficēšanās apstiprināta vismaz 24 starptautisko spēku militārpersonām. Pagājušajā nedēļā atpakaļ uz dzimteni tika evakuēts kāds Nīderlandes karavīrs, kura simptomi bija smagāki. Pārējo saslimušo valstspiederība netiek atklāta. Vācijas vadītajā bataljonā dien arī Norvēģijas, Horvātijas, Čehijas, Beļģijas, Luksemburgas personāls.

Visi, kuriem konstatēta inficēšanās, no militārās bāzes Ruklā pārvietoti uz poligonu Pabradē. Viņu saslimšana norit vieglā formā. “Ir ieviests karantīnas režīms, īpaši pasākumi, piemēram, samazināts apmācību skaits. Bet, neskatoties uz to, militārpersonu uzdevums saglabājas nemainīgs – būt sagatavotiem savam zemes un valsts aizsardzībai," teicis Lietuvas Aizsardzības štāba virsnieks Andrjus Dilda.

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda savukārt uzsvēris, ka vīrusa uzliesmojums nemaina ģeopolitisko situāciju, un noraida idejas atkāpties no mērķa aizsardzībai tērēt 2,5% no iekšzemes kopprodukta, lai daļu naudas novirzītu veselības aprūpes sistēmai vai ekonomiskā atbalsta pasākumiem. Viņš norādīja, ka Krievijas izlūkdienesti pastiprina savas aktivitātes, īpaši kibertelpā.

“Arī šajos apstākļos nedrīkstam aizmirst, ka dzīvojam īpašā ģeopolitiskajā telpā, kuru ieskauj gan draudzīgas, gan ne tik draudzīgas valstis, kurām ir savas intereses Lietuvā – tā tas bijis gan līdz šim, gan būs arī nākotnē," norādījis Nausēda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti