Krievijas raķešu uzbrukumā Odesas apgabalā nogalināti vairāk nekā 20 cilvēku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Krievija naktī uz piektdienu ar raķetēm apšaudījusi apdzīvotu vietu Odesas apgabalā, trāpot arī deviņstāvu daudzdzīvokļu namā. Ukrainas amatpersonas vēsta, ka uzbrukumā nogalināts 21 cilvēks, 38 ievainoti.

Ukrainas Bruņoto spēku operatīvā pavēlniecība "Dienvidi" paziņojumā norādījusi, ka Odesas apgabalam naktī uz piektdienu tika dots raķešu trieciens ar stratēģiskās aviācijas lidmašīnām no Melnās jūras puses.

Viena raķete trāpīja deviņstāvu dzīvojamā namā, bet otra – kādā atpūtas bāzē. Daudzdzīvokļu mājā tika pilnīgi sagrauta viena kāpņutelpa deviņu stāvu augstumā.

Krievijas raķešu uzbrukumā Odesas apgabalā nogalināti gandrīz 20 cilvēku
00:00 / 03:35
Lejuplādēt

Kārtējais uzbrukums civiliedzīvotājiem

Deviņstāvu nama gruvešos glābēji atraduši vismaz 17 nogalinātos un vairāk nekā 30 ievainotos. Savukārt atpūtas bāzē daļēji sagrauta ēka un zaudējuši dzīvību četri cilvēki, kas tajā atradās. Vēlāk noskaidrojies, ka tikusi izšauta vēl trešā raķete, kas arī trāpījusi kādai atpūtas bāzei. Krievijas armija arī ceturtdien izšāva divas raķetes uz Odesas apgabalu, bet toreiz nebija postījumu un cietušo.

Raķešu triecieni notikuši pēc tam, kad Krievijas karaspēks ceturtdien paziņoja, ka pamet savas pozīcijas Čūsku salā pie Odesas krastiem. ASV domnīcas "Kara studiju institūts" analītiķi gan norāda, ka Čūsku salas atbrīvošana no Krievijas karaspēka neatbloķēs Melno jūru Ukrainas preču kravu pārvadājumiem, jo Krimā un Hersonas apgabala rietumu daļā Krievija izvietojusi sistēmas, ar kurām joprojām var mērķēt uz Ukrainas kuģiem.

Lisičanska tiek pārvērsta drupās

Ukrainas Bruņotie spēki vēsta, ka, Krievijai pabeidzot personāla ārkārtas evakuāciju no Čūsku salas, iznīcināts militārais aprīkojums, dokumentācija un īpašumi. Iespējams, veikta arī teritorijas, mola un apkārtējo ūdeņu mīnēšana salas tuvumā. Čūsku salas atbrīvošanu komentējis arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

"Čūsku sala ir stratēģisks punkts, un tas būtiski maina situāciju Melnajā jūrā. Tas vēl negarantē drošību, vēl negarantē, ka ienaidnieks neatgriezīsies. Bet tas jau būtiski ierobežo okupantu rīcību. Soli pa solim mēs viņus izdzīsim no mūsu jūras, zemes un debesīm."

Ukrainas austrumos Krievijas spēki turpina uzbrukumu Lisičanskas pilsētai. Krievijas karaspēks notur daļu Lisičanskas naftas pārstrādes rūpnīcas un iznīcina māju pēc mājas pilsētā, Lisičansku pārvēršot drupās.

Kā skaidrojis Luhanskas apgabala administrācijas vadītājs Serhijs Haidajs, Lisičasnskā ir daudz ugunsgrēku gan dzīvojamajās mājās, gan citos infrastruktūras objektos. Haidajs sacīja, ka ienaidnieks veltīgi cenšas ielenkt Ukrainas spēkus, uzbrūkot Lisičanskai no dienvidiem un rietumiem. Krievi arī nespēj ieņemt ceļu, kas nodrošina kontaktu ar Bahmutu. Nekādu kauju Lisičanskas iekšienē nav un pilsēta neesot ielenkta, uzsvēra Haidajs.

Ukrainas parlamentā ienes ES karogu

Lisičanskas iedzīvotāji gandrīz visu diennakti atrodas pagrabos un mājās, jo pilsētas apšaude ir ļoti intensīva. Spēcīgo apšaužu dēļ evakuācija no pilsētas joprojām nav iespējama. Okupanti ar prettanku mīnām mīnē arī Lisičanskas piebraucamos ceļus. Policisti pilsētā palikušajiem tikmēr izdala pārtiku. Par dzīvi pilsētā stāsta kāda sieviete.

"Tikko kā savācamies iet pēc ūdens, sāk šaut. Tur, kur garāžas, tur mēs ejam un tur arī šauj.

Puiši tur gāja, labi, ka paspēja nogulties, sāka šaut, gar pakausi nolidoja garām un ietriecās kokā. Paldies mūsu policijai. Par spīti briesmām atbrauc, pajautā, kā dzīvojam, kā iet."

Bet aktīvi Ukrainas Bruņoto spēku pretuzbrukuma pasākumi turpinās Hersonas virzienā. Ukraiņi pamazām virzās uz priekšu, atbrīvo apdzīvotās vietas un nostiprinās jaunās pozīcijās, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs. Tikmēr Krievijas iebrucēji pastiprinājuši militārās operācijas Kramatorskas virzienā.

Ukrainas parlamentu piektdien attālināti uzrunāja Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena, norādot, ka Ukrainas dalība Eiropas Savienībā ir "sasniedzama", vienlaikus mudinot politiķus virzīt uz priekšu pretkorupcijas reformas.

Sanākušie bija liecinieki kādam īpašam un saviļņojošam brīdim: Ukrainas parlamenta sēžu zālē aplausu pavadībā tika ienests Eiropas Savienības karogs.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti