Krievijā Covid-19 dēļ izsludina «nestrādājošo nedēļu», valsts dienvidu kūrortos milzu pieprasījums

Lai piebremzētu Covid-19 izplatību, Krievijas prezidents Vladimirs Putins valstī ir izsludinājis "nestrādājošo nedēļu", ziņo BBC. Valdība aicina cilvēkus palikt mājās, tomēr varas bieži mainīgā komunikācija Covid-19 sakarā ir atstājusi daudzus Krievijas iedzīvotājus apjukušus un neziņā.

Varas iestādes min, ka jaunie nedēļu ilgie ierobežojumi var tikt pagarināti arī ilgāk par 5. aprīli, tas tiks izlemts atkarībā no situācijas valstī. Šobrīd Krievijā ar Covid-19 ir saslimuši vairāk nekā 1000 cilvēku un lielākā daļa gadījumu ir reģistrēti Maskavā. 

Ņemot vērā šos skaitļus, Kremļa runasvīri ir paziņojuši, ka "de facto" nekādas epidēmijas Krievijā tomēr neesot, vismaz salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm. Un lai gan valsts TV ziņu kanāls ir nomainījis savu nosaukumu uz "Mēs paliekam mājās" un raida no raidījumu vadītāju viesistabām, daudziem valsts iedzīvotajiem ir grūti pārorientēties, jo iepriekš mediju telpā valdīja uzskats, ka Covid-19  Krieviju neapdraud. Tādēļ,

kad prezidents Putins paziņoja, ka ir izsludināta apmaksāta brīva nedēļa, daudzi metās pirkt ceļojumus.

Krasnodaras apgabala gubernators, kura pakļautībā ir arī Soču kūrortpilsēta pie Melnās jūras, ir licis slēgt visus iepirkšanās centrus, parkus un restorānus. Tāpat pēc tam, kad viesnīcu rezervāciju cenas uzšāvās debesīs, ir ierobežoti arī lidojumi uz kūrortpilsētu.

"Tas nav ne papildu atvaļinājums, ne arī kādi svētki," savā "Instagram" kontā skaidro gubernators Banjamins Kondratjevs. Viņš aicina visus būt "pašdisciplinētiem" lai varētu pārvarēt "grūto periodu".

Šai laikā daudzi maskavieši ir devušies uz savām vasarnīcām.

Savukārt pašā galvaspilsētā kopš Putina uzrunas ir pamanāmi arvien vairāk cilvēku sejas maskās. Tās valkā arī lielveikalu darbinieki, kafejnīcās ir parādījušies roku dezinfekcijas līdzekļi.

Pārtikas veikali joprojām ir atvērti, tāpat arī citi uzņēmumi, kas pārdod pirmās nepieciešamības preces, savukārt kafejnīcas kopš šīs nedēļas nogales drīkst pārdot ēdienu tikai līdzņemšanai. Kādas kafejnīcas, kas dzērienus tagad tirgo pa logu, darbiniece stāsta, ka koronavīruss šobrīd ir vienīgais sarunu temats Maskavā, un cilvēki patiesībā ir ļoti uztraukti. Viņai darba laiks esot samazināts, un viņa ir dzirdējusi, ka citos sektoros cilvēkus jau atlaižot no darba.

Tomēr daudzi maskavieši joprojām nesaprot, par ko ir jezga.

"Cilvēki  mirst arī no vēža un citām slimībām visu laiku. Un cilvēki joprojām var iet uz darbu, brauc metro un pastaigājas parkos," ir neizpratnē Dmitrijs, stāstot, ka vakar tika slēgta velonoma, kurā viņš strādā. "Šai nedēļas nogalē es noteikti būšu ielās," viņš atklāj. "Tāpēc ka ir labs laiks".

Kāds latvietis, kas stumj bērna ratiņus, ir mazāk pozitīvs. "Es domāju, tas viss nāk par vēlu," skaidro Krists. Viņš strādā attālināti un iznācis ārā, lai atpūstos. "Paskatieties, kas notiek Itālijā un Spānijā. Tur arī cilvēki mierīgi gāja ārā un pastaigājās, un tagad tur ir šausmas".

Gorkija parks, kas atrodas turpat netālu, ir slēgts jau divas dienas. "Mēs darījām, kā mums lika," caur žogu stāsta sargs, atzīstot, ka nezina, cik ilgi parks būs slēgts.

Kremlis ziņo, ka ierobežojumi "pagaidām" būs spēkā nedēļu, lai gan Maskavas iedzīvotājiem, kas ir vecāki par 65 gadiem, jau ir pateikts, ka viņiem mājās būs jāpaliek līdz aprīļa vidum. Maskavas mērs viņiem ir atcēlis bezmaksas biļetes sabiedriskajā transportā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti