Ķīnā Covid-19 uzliesmojums noplok

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ķīnā diennakts laikā nav reģistrēts neviens jauns “pašmāju” inficēšanās gadījums ar koronavīrusu “Covid-19”  – pirmo reizi kopš janvāra. Vienlaikus apstiprināta saslimšana vairāk nekā 30 cilvēkiem, kuri ieradušies no ārvalstīm. Ķīnai, kur sākās Covid-19 epidēmija, izdevies pakļaut kontrolei vīrusa izplatīšanos iekšzemē. Taču Āzijas valstīm tagad draud “importēto” inficēšanos izraisīts otrs epidēmijas vilnis.   

ĪSUMĀ:

  • Ķīnā diennakts laikā nav reģistrēts neviens jauns “pašmāju” Covid-19 gadījums.
  • Apstiprināta saslimšana vairāk nekā 30 cilvēkiem, kuri ieradušies no ārvalstīm.
  • Ķīnā kopumā 80 000 inficēšanās, no tām nepilni 90% - atveseļojušies, 4% miruši.
  • Ķīnā bažas, ka panākto progresu apdraudēs “importētie” gadījumi.
  • Visiem, kas Pekinā ierodas no ārzemēm, divas nedēļas jāuzturas karantīnā.
  • Ķīnas lidsabiedrībām uzdots starptautiskos reisus no Pekinas novirzīt uz citām lidostām.
  • Singapūra paziņojusi par 47 jaunām saslimšanām, lielākā daļa – importētas.
  • Dienvidkoreja no ceturtdienas ievieš iebraukšanas ierobežojumus.
  • Visiem, kas iebrauc Dienvidkorejā, būs pastiprinātas veselības pārbaudes.  

Ķīna ceturtdien paziņoja, ka pēdējās diennakts laikā nav reģistrēts neviens jauns inficēšanās gadījums ar jauno koronavīrusu epidēmijas epicentrā Uhaņā, Hubei provincē, un neviens vietēji pārnests gadījums kontinentālajā Ķīnā – pirmo reizi pēdējo divu mēnešu laikā.

Ķīnā kopumā tikuši reģistrēti 80 000 inficēšanos, no kurām nepilni 90% pacientu jau atveseļojušies, aptuveni desmitā daļa vēl slimo, bet 4% miruši.

Epidēmijas maksimumā februārī Uhaņā ik dienu reģistrēja  tūkstošiem jaunu saslimšanu. Tādēļ jaunu pašmāju inficēšanās gadījumu neesamība, vismaz uz vienu dienu, ir svarīgs pavērsiens Ķīnas cīņā pret Covid-19.

“Esam ļoti priecīgi par šiem datiem. Šodien pieredzam noslēgumu tik daudzām smagu pūļu dienām. Tas arī nozīmē, mūsu kontroles pasākumi un ārstniecības metodes strādājušas ļoti labi,” atzina Ķīnas Nacionālā veselības komisijas inspektore Dzjao Jahui.  

Vienlaikus Ķīna reģistrējusi 34 jaunus inficēšanās gadījumus cilvēkiem, kas valstī ieradušies no ārzemēm. Tagad Ķīnā konstatēti gandrīz 200 šādi tā dēvētie “importētie” gadījumi, tostarp cilvēkiem, kas atgriežas dzimtenē.

Bažījoties, ka panāktais progress apdraudēts, varasiestādes tagad  ķērušās pie pasākumiem, lai novērstu Covid-19 infekciju otro vilni.

Visiem, kas galvaspilsētā Pekinā ierodas no ārzemēm, divas nedēļas jāuzturas karantīnā.

Ķīnas lidsabiedrībām uzdots starptautiskos reisus no Pekinas novirzīt uz citām lidostām.  

Līdzīgā situācijā ir arī citas Āzijas valstis, kurām bijuši panākumi pakļaut kontrolei vīrusa izplatīšanos, bet pastiprinās bažas par ievestiem gadījumiem. Tā Singapūra paziņojusi par 47 jaunām saslimšanām, lielākā daļa – importētas.

Dienvidkoreja, kurā reģistrēts 8500 saslimšanu, bet pēdējā laikā jaunu gadījumu skaits krities, no ceturtdienas ievieš iebraukšanas ierobežojumus. Visiem, kas iebrauc valstī, būs pastiprinātas veselības pārbaudes. Viedtālrunī arī jāinstalē lietotne, kurā iebraukušajiem būs jāziņo par savu veselības stāvokli, kamēr viņi uzturēsies Dienvidkorejā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti