Itālijā svin da Vinči dzimšanas dienu

Itālijā nosvinēta Renesanses cilvēka Leonardo da Vinči dzimšanas diena. Ar īpašiem pasākumiem izcilais mākslinieks, inženieris un domātājs īpaši pieminēts viņa dzimtajā pilsētā, kas piesaista arvien lielāku tūristu uzmanību.

Leonardo da Vinči izcelsme ir redzama viņa uzvārdā. Kā ik gadu Toskānas pilsētiņā Vinči tiek svinēta Džomo di leonardo – Leonardo diena. Uz šo dzimšanas dienas ballīti jāģērbjas renesanses stilā un tā notiek pie Vitrūvijas cilvēka statujas, kas iemieso renesanses sasniegumus mākslā un arī zinātnē.

Tomēr patiesībā īstā Leonardo da Vinči dzimšanas vieta ir pavisam nelielajā Ankjāno ciematā dažu kilometru attālumā no Vinči. Tāpēc katru gadu arvien vairāk tūristu plūst uz vietu, kur pirmos soļus spēra viens no izcilākajiem itāliešu prātiem un talantīgākajiem māksliniekiem.

 “Cilvēki no Vinči vēlējās svinēt šo dienu, kas ir svarīga visai pasaulei, jo mēs zinām, cik Leonardo ir slavens ne tikai Itālijā un Eiropā, bet it visur. Mēs gribam svinēt šī izcilā ģēnija dienu,” teica Leonardo di Vinči kluba pārstāve Stefānija Galeti.

Un kas gan tā būtu par dzimšanas dienu bez tortes. To svētku laikā ciema centrālajā laukumā sagrieza kāds viņa līdzinieks. Lai gan pagājis pustūkstotis gadu, Leonardo da Vinči atstātais mantojums joprojām fascinē daudzus. Īpašā izstādē iespējams apskatīt da Vinči domas lidojumu manuskriptos, kuros pat redzamas lidojošas mašīnas, par kurām viņš domāja daudzus gadsimtus pirms lidmašīnu laikmeta.

“Viņa manuskripti joprojām ir svarīga un fundamentāla bāze tiem, kas vēlas apgūt ne tikai mākslas vēsturi, bet arī renesanses laika tehniku un zinātni. Tie ir gluži kā fotogrāfijas no tā vēstures perioda un raksturo izaicinājumus, ar kuriem saskārās renesanses inženieri,” komentē Leonardo da Vinči muzeja kuratore Roberta Barsanti.

Pirmā Leonardo diena Itālijā tika atzīmēta 1952. gadā – precīzi piecsimt gadus pēc viņa dzimšanas.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti