Pasaules panorāma

Desmit miljardi cilvēku – ir Zemes kritiskā robeža

Pasaules panorāma

Pasaules panorāma. Raidījums par ārpolitiku

Vai Īrijā tiks legalizēti aborti?

Īrijas referendums par abortu atļaušanu: vēl iespējami pārsteigumi

Divas trešdaļas Īrijas vēlētāju referendumā nobalsojuši par to, lai sievietes varētu izvēlēties veikt abortu. Tagad sāksies grūts likumdošanas reformu process, kura gaitā vēl iespējami pārsteigumi. 

Tā dēvēto Īrijas konstitūcijas astoto papildinājumu pieņēma 1983.gadā. Tas piešķir vienādas tiesības uz dzīvi mātei un tās nedzimušajam bērnam, būtībā absolūtajā vairumā gadījumu aizliedzot abortu. 

Pārliecinošais atbalsts sievietes tiesībām pašām lemt par savu ķermeni nenozīmē automātiski plašu abortu legalizāciju. Vispirms nepieciešams veikt izmaiņas attiecīgajā Īrijas konstitūcijas pantā. Tam vajadzēs aptuveni sešus mēnešus. 

Tagad šo konstitūcijas punktu aizstās atsauce uz likumu. Tā melnraksts jau ir publicēts. Saskaņā ar to, pēc pārrunām ar ārstu un triju dienu pārdomu laika, māte varēs veikt abortu līdz 12. grūtniecības nedēļai. Pēc tam, - līdz pat 24. grūtniecības nedēļai grūtniecība pārtraucama, ja ir pierādāmi un nenovēršami draudi mātes dzīvībai. 

Īrijas likumdevējiem, tādējādi, jāpieņem jauns likums, kā arī jāatceļ vecais, kas paredz līdz pat 14 gadu cietumsodu par abortu veikšanu. Tādēļ, pat par referenduma pārliecinošajam rezultātam, vēl gaidāmas sīvas cīņas parlamentā.


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti