Rīta Panorāma

Nosoda Irānas uzbrukumu Izraēlai un aicina uz savaldību

Rīta Panorāma

Bosnijā amatnieki saglabā pīpju darināšanas mākslu

EP aicina visā ES atzīt tiesības uz abortu

Eiroparlaments aicina visā ES atzīt tiesības uz abortu

Eiropas Parlamenta deputāti aicina Eiropas Savienības (ES) Padomi iekļaut bloka Pamattiesību hartā tiesības uz seksuālās un reproduktīvās veselības aprūpi un uz drošu un likumīgu abortu. Diskusijas par šo jautājumu notiek arī atsevišķās ES dalībvalstīs.

Ar pārliecinošu balsu vairākumu pieņemtajā rezolūcijā pausta vēlme, lai rediģētais hartas 3. pants, noteiktu, ka ikvienai personai ir tiesības uz ķermeņa autonomiju. Cilvēkiem jābūt brīvai, apzinātai, pilnīgai un universālai piekļuvei seksuālās un reproduktīvās veselības aprūpei, kā arī visiem saistītajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, tai skaitā drošam un likumīgam abortam.

Dokumentā pieminēti konkrēti pasākumi šo tiesību īstenošanai, kā arī nosodīta sieviešu tiesību ierobežošana.

Lai grozītu Pamattiesību hartu un iekļautu tajā tiesības uz abortu, nepieciešama vienprātīga visu dalībvalstu piekrišana, un pagaidām nav skaidrs, vai to izdosies panākt.

Francija 4. martā kļuva par pirmo valsti, kas savā konstitūcijā nostiprināja šīs tiesības, bet grūtniecības pārtraukšana vēl joprojām ierobežota Maltā un Polijā.

Polijas parlaments piektdien sākotnējā balsojumā atbalstīja gandrīz pilnīgā aizlieguma mīkstināšanu, un likumprojekts nodots izskatīšanai komitejā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti