Irānas vēlēšanu otrajā kārtā izšķirs spēku balansu starp reformistu un konservatīvajiem spēkiem

Piektdien, 29.aprīlī, Irānā notiek parlamenta vēlēšanu otrā kārta, kas izšķirs spēku balansu starp reformistu un konservatīvajiem spēkiem. Izšķirsies gandrīz ceturtās daļas Irānas deputātu krēslu liktenis. Kandidāti sacentīsies par gandrīz 70 parlamenta vietām, cīņā par kurām februārī notikušo vēlēšanu pirmajā kārtā nebija skaidra uzvarētāja.

Februārī notikušo Irānas vēlēšanu pirmajā kārtā panākumus guva prezidenta Hasana Rouhani uz reformām noskaņotie sabiedrotie, tomēr neviens politiskais spēks neizcīnīja vairākumu 290 deputātu vietu parlamentā.

Februārī konservatīvi noskaņotie politiķi, tostarp tādi, kas ir stingri pretrietumnieciski un kritizē vienošanos par Irānas kodolprogrammas iegrožošanu, izcīnīja 103 parlamenta vietas. Bet Rouhani sabiedrotie reformisti – 95. Pārējās parlamenta vietas tika sadalītas starp neatkarīgajiem kandidātiem un minoritātēm.

Otrā vēlēšanu kārta nepieciešama, jo pirmajā kārtā 68 vēlēšanu apgabalos nevienam kandidātam neizdevās iegūt vismaz 25% balsu. Piektdien cīņa ir par gandrīz ceturto daļu krēslu, un rezultāti var ietekmēt varas balansu topošajā parlamentā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti