Panorāma

Panorāma

Panorāma

Eiropa turpina cīņu ar Covid-19

Igauņi veiksmīgi mācās attālināti

Igauņi veiksmīgi mācās attālināti

Kaimiņos Igaunijā skolas, tāpat kā Latvijā, ir slēgtas, un mācības notiek attālināti. Igauņiem mācības attālināti norisinās veiksmīgi.     

Igauņu žurnālistes Martas Tūlas ģimenē ir četri bērni – trīs skolas, viens bērnudārza vecumā. Kopš mācības notiek attālināti, ģimenes dzīve ir mainījusies. Visi, ieskaitot abus vecākus, strādā no mājām.

“Visiem bērniem nepieciešams izmantot datorus, veikt videozvanus ar skolotājiem. Arī mums darba vajadzībām ir vajadzīgi datori. Laiks ir rūpīgi jāplāno, lai paveiktu visu iecerēto,” stāstīja “Eesti Ekspress” izmeklējošā žurnāliste Marta Tūla.

Ģimene ik vakaru sanāk kopā, lai izplānotu nākamo dienu. Marta atzīst, ka karantīnas laiks visus satuvinājis. Pirmajā dienā, tāpat kā Latvijā, Igaunijā e-klase tika pārslogota, bet tehniskās ķibeles vairs nav atkārtojušās.

Grūtības rada vien tas, ka bērni mācās katrs savā skolā. Tas ir izaicinājums vecākiem, jo pieeja attālinātajām mācībām katram skolotājam ir sava. Marta atzīst, ka bērniem vislielāko prieku sagādā videozvani ar klasesbiedriem.

“Mana deviņus gadus vecā meita ieraudzīja savus klasesbiedrus pēc nedēļas mājās būšanas un bija ļoti priecīga. Viņa iesaucās: “Mammu, skaties! Te ir mani draugi!” Ir svarīgi, ka bērni apzinās, ka ir skolā, ka neatrodas pilnīgā izolācijā, ka viņi var sarunāties ar draugiem,” stāstīja Marta.

Plānots, ka attālinātā mācīšanās notiks vismaz līdz Lieldienu brīvlaikam. Ja izdosies apstādināt vīrusa tālāku izplatību, Igaunija cer maijā atsākt klātienes mācības. Taču paredzēt situācijas attīstību gan nav iespējams.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti