Gandija brilles izsola par 288 tūkstošiem eiro

Pagājušā gadsimta Indijas sabiedriskā darbinieka Mahatma Gandija brilles Lielbritānijā pārdotas par 260 tūkstošiem mārciņu jeb gandrīz  288 tūkstošiem eiro. Nevardarbīgās pretošanās koncepcijas autoram piederējušo vērtīgo priekšmetu izsoļu nams pirms vairākām nedēļām saņēma pa pastu.

"Mēs ieradāmies darbā kādas pirmdienas rītā pirms vairākām nedēļām, un pastkastītē bija vienkārša balta aploksne. Mēs to paņēmām, atvērām un tajā bija brilles un maza zīmīte – tās  kādreiz piederēja Gandijam, piezvaniet man," atklāja izsoļu nama pārstāvis Endrjū Stovs.

“East Bristol Auctions” pārstāvji sazinājās ar  briļļu īpašnieku – Bristoles piepilsētas iedzīvotāju, un uzzināja, ka vērtīgo priekšmetu no Gandija saņēmis kāds viņa radinieks viesošanās laikā Dienvidāfrikā 1920. gadā.

Izsoļu nama pārstāvji cerēja par relikviju saņemt apmēram 15 tūkstošus mārciņu, un pircēju lielā interese viņus patiesi pārsteidza.

Brilles iegādājies kāds ASV dzīvojošs kolekcionārs, bet iepriekšējam īpašniekam un viņa meitai iegūtie līdzekļi ļaušot atrisināt problēmas un mainīt dzīvi.

Mahatma Gandijs dzīvoja no 1869. līdz 1948. gadam un bija Indijas politiskais un garīgais līderis, kā arī neatkarības kustības vadītājs. Viņš izstrādāja tā dēvēto nevardarbīgās pretošanās koncepciju, un nesadarbošanās ar koloniālajām varas iestādēm un metropoles preču boikots kļuva par efektīvu līdzekli valsts cīņā par neatkarību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti