Izsolīs bijušo LU Fizikas un matemātikas fakultātes kompleksu; sākumcena – 3 miljoni eiro

Latvijas Universitāte (LU) oktobrī plāno izsludināt izsolē bijušo Fizikas un matemātikas fakultātes kompleksu Rīgā, Āgenskalnā. Izsoles ēkas, tostarp studentu dienesta viesnīca un fakultātes ēka, atrodas uz 3,7 hektārus plaša zemes gabala, un izsoles sākumcena būs 3 miljoni eiro, norādīja LU.

Īpašums atrodas Rīgā, Zeļļu ielā 8, un sastāv no četrām galvenajām ēkām ar kopējo platību 9655 kvadrātmetri un palīgēkām ar kopējo platību 910 kvadrātmetri.

LU finanšu konsultants Aleksandrs Geržatovičs norādīja, ka īpašumā ietilpstošā vēsturiskā fakultātes ēka celta 1888. gadā. Visas izsolāmās ēkas ir salīdzinoši labā stāvoklī un "piemērotas investoriem, kas gatavi realizēt vērienīgus projektus ar plašu iztēli", norādīja Geržatovičs.

Izsolāmās ēkas
Izsolāmās ēkas

Ēku kompleksu pilnā sastāvā atsavinās vienā izsolē, kuras sākuma cena būs 3 miljoni eiro. Izsoli plānots organizēt šī gada oktobrī, un LU jau šobrīd aicina potenciālos interesentus sazināties ar iestādi, lai iepazītos ar īpašumu. Ēkas atrodas uz 3,7 hektārus plaša Rīgas pašvaldības zemes gabala ar adresi Hermaņa iela 19.

Rīgas pilsētas pašvaldības Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Viesturs Zeps norādīja, ka Rīgas dome saskata iespējas veidot ar jauno ēkas īpašnieku kopīgu redzējumu šīs teritorijas attīstībai: "Jaunajam ēku īpašniekam būs ļoti plašas iespējas attīstīt īpašumu, iespējams, veidot jaunus mājokļus, pakalpojumu centrus vai citu infrastruktūru."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti